Damon Hypersport – elektrická motorka, ktorej dizajn si zamilujete

ZDROJ | Damon

Na výstave CES 2020 bola predstavená pravdepodobne najkrajšia elektrická motorka, akú sme mali doteraz možnosť vidieť. Môžeme očakávať, že motorka Damon Hypersport pôjde na dračku.

Po dizajnovej stránke ide o skutočne podarený kúsok, ktorý spĺňa všetky kritéria superšportovej motorky. Aerodynamický dizajn dopomáha tomu, že motorka má oficiálnu maximálnu rýchlosť 322 kilometrov za hodinu. Rovnako motorka sľubuje dojazd 322 kilometrov na jedno nabitie.

Pozrite siSegway chystá už aj plne elektrické mopedy a motorky

Výrobca uvádza, že takýto slušný dojazd platí pri ceste po diaľnici. Pri využívaní tejto motorky v meste by mal byť dojazd až 483 kilometrov, čím konkuruje väčšine elektromobilom a elektrickým motorkám.

Okrem vysokej rýchlosti a veľmi slušného dojazdu, ponúka Damon Hypersport kvalitnú technologickú výbavu. Príkladom je technológia CoPilot, ktorá zahŕňa senzory a kamery a ktorá za pomocou umelej inteligencie dokáže sledovať až 64 pohyblivých objektov, ktoré sa nachádzajú okolo motorky.

V prípade hrozby kolízie, dokáže motorka s vodičom komunikovať cez haptickú odozvu v riadidlách a cez LED svetelné upozornenia. Motorka vďaka funkcii CoPilot dokáže monitorovať celé okolie a čo sa okolo vodiča deje.

ZDROJ | Damon

Pozrite siBMW E-Power Roadster – elektrický prototyp motorky s dojazdom 170 kilometrov

Okrem systému CoPilot, disponuje motorka funkciou Shift, ktorá dokáže zmeniť pozíciu vodiča tak, aby sa cítil pohodlne ako pri jazde na diaľnici, tak pri jazde po meste, kde napríklad šoférovať bežnú superšportovú motorku nemusí byť pohodlné.

Firma Damon plánuje motorku Hypersport predávať už od budúceho roku v limitovanej edícii za 40 000 dolárov. V tejto edícii má byť vyrobených iba 25 kusov. Následne sa plánuje predaj bežnej edície už za o niečo prijateľnejšiu cenu 25 000 dolárov. Stále ide o vysokú cenu, no tá môže byť pochopiteľná kvôli zabudovaným technológiám a vysokému dojazdu, ktorý nemá konkurenciu.

 

ZdrojDamon

Komentáre k článku