Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dacia Spring Electric je predajný hit! V rebríčku skončil poriadne vysoko

Dacia Spring Electric je predajný hit! V rebríčku skončil poriadne vysoko
Tomáš Kuník
Dacia Spring Electric je predajný hit! V rebríčku skončil poriadne vysoko

S predajom áut bojuje množstvo automobiliek už nejaký ten mesiac. Nie je pritom problém s dopytom, ale výrobou, ktorá je ochromená nedostatkom komponentov. Dacia aj napriek tomu zaznamenala medziročný 3-percentný nárast. K úspechu značne prispela aj elektromobil Spring Electric.

Najlacnejší elektromobil na trhu sa len prednedávnom dostal do predaja aj u nás. Prvé jazdy sme absolvovali ešte v novembri a o pár týždňov na to sme si ju mohli vyskúšať v týždňovom teste. V mnohých oblastiach ide určite o veľmi dobrú alternatívu klasickým autám so spaľovacím motorom, hon za nízkou cenou sa odrazil na viacerých miestach. V princípe to nevadí a ide o dobré auto, no nechýbalo by veľa a celkový dojem by mohol byť výrazne lepší.

Predaj elektrickej Dacie začal v niektorých krajinách už v marci 2021 a postupne sa rozbiehal. Dopyt po veľmi lacnom a dostupnom elektromobile bol vysoký a vidieť to aj na konečných číslach predajov za celý rok, informuje InsideEVs. Dácii sa podarilo predať presne 27 876 kusov, čo je veľmi dobré číslo pre začínajúci model bez plošnej dostupnosti. Samotný záujem sa pritom ani nedokázali v plnej miere pokryť, keďže do konca roka 2021 prijali viac ako 46 tisíc objednávok.

Pozrite si

Dacia Spring Electric – konečne elektromobil dostupný (takmer) pre každého

Zaujímavou správou je aj to, že až 80 percent majiteľov Spring si Daciu kúpilo po prvýkrát: „Od začiatku predaja v marci, Dacia Spring zaznamenala na trhu elektromobilov obrovský úspech s 27 876 predanými kusmi a viac ako 46 tisíc objednávkami do konca roka 2021. Spring sa stal benchmarkom na mnohých trhoch, vytvorený bol preto, aby bol dostupný pre všetkých ako auto na denné použitie. Až 80 percent majiteľov Spring má Daciu po prvýkrát.

V predajoch medzi všetkými dostupnými modelmi značky skončila Dacia Spring Electric na treťom mieste. Sandero bolo v predajoch najúspešnejšie, a to s počtom 226 825 kusov, druhé miesto obsadil Duster so 186 001 kusmi a tretie miesto tesne získal Spring s už spomínaným počtom 27 876 kusov. Štvrtú Daciu Logan predbehol len o 740 kusov.