Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cyklopočítač Garmin Edge Explore 2 - nevyhnutný doplnok pre cyklistov?

Cyklopočítač Garmin Edge Explore 2 - nevyhnutný doplnok pre cyklistov?
Zdroj | Garmin
Lissett Pliešovská
Cyklopočítač Garmin Edge Explore 2 - nevyhnutný doplnok pre cyklistov?
Zdroj | Garmin
Zdroj | Garmin

Garmin nie je len výrobca obľúbených smart hodiniek. Venuje sa aj ďalším praktickým zariadeniam, či už ide o navigácie, alebo počítače pre cyklistov.

Garmin uviedol na trh cyklopočítač Garmin Edge Explore 2, ktorý sa po spárovaní s novým držiakom Edge Power Mount môže nabíjať počas jazdy pomocou batérie elektrického bicykla alebo powerbanky Cannondale SmartSense.

Aj keď je Edge Explore 2 súčasťou série cyklopočítačov Garmin Edge, Explore sa zameriava menej na požiadavky jazdcov zameraných na výkon a viac na potreby každodenných cyklistov. To znamená, že na tento model sa kladie zvýšená pozornosť na navigáciu, jednoduchosť používania a možnosť nabíjania na cestách.

Zdroj | Garmin

Zariadenie si spárujete s Android a iOS, vďaka čomu získate možnosť dostávať notifikácie. Veľmi užitočnou funkciou sú skupinové správy. Tie sú dostupné pre jazdcov používajúcich kompatibilné zariadenia Garmin.

Pozrite si

Cyklo radar Garmin Varia RTL515 vám môže zachrániť život

Výrobca priniesol novú funkciu Garmin ClimbPro, tá na pôvodnom modeli chýbala. ClimbPro umožňuje jazdcom vidieť zostávajúce stúpanie a gradient stúpania pri sledovaní vopred definovanej trate.

Funkcia Trendline ponúka smerovanie založené na miliónoch kilometrov jazdných údajov získaných z Garmin Connect. Umožňuje jazdcom prezerať si obľúbené cesty a chodníky, oblasti s vysokou premávkou, ktorým sa treba vyhnúť.

Poteší aj kompatibilita s e-bicyklami s technológiou Shimano Steps alebo ANT+. Na Edge Explore 2 môžete vidieť špeciálne okno stavu vášho bicykla zobrazujúce dátové polia vrátane výdrže batérie. Získate tiež smart upozornenia na smerovanie a dosah na základe stavu batérie, úrovne asistencie a vášho plánovaného kurzu.

Zdroj | Garmin

Dotykový displej má 3″ a rozlíšenie 230 x 240 px. Hmotnosť ostala na slušných 104 gramoch pri rozmeroch 106,1 x 55,7 x 20,6 mm. Odolnosť voči poveternostným vplyvom spĺňa certifikát IPX7.

Z hľadiska bezpečnosti je neoceniteľná funkcia Detekcia incidentov. Edge 2 automaticky odošle správu s vašou polohou vopred vybraným núdzovým kontaktom, ak identifikuje pád, alebo iný incident ohrozujúci vaše zdravie.

Výdrž na jedno nabitie je 16 hodín, prvá generácia ponúkla len 12 hodín. V prípade zapnutého úsporného módu je to až 24 hodín. Cyklopočítač neponúka solárne nabíjanie, ale ako sme spomínali v úvode, dobiť si ho môžete aj počas výletu.

Cena novinky je 299,99 dolárov.

Zdroj