Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cybershoes - topánky, ktoré vám umožnia chodiť vo virtuálnej realite

Cybershoes - topánky, ktoré vám umožnia chodiť vo virtuálnej realite
Zdroj | Huawei
Michal Spiegel
Cybershoes - topánky, ktoré vám umožnia chodiť vo virtuálnej realite
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Jedným z hlavných problémov vo virtuálnej realite je nemožnosť normálneho pohybu. Topánky Cybershoes chcú tento pohyb simulovať.

VR sa neustále zlepšuje, čoho dôkazom je aj najnovší gadget, ktorý sa objavil na crowdfundingovej stránke Kickstarter.

Pozrite si

PS VR hry so super nápadmi: Pistol Whip, Vader Immortal, Budget Cuts

Ide o podložky, ktoré si zaistíte na topánke a ktoré majú zo spodnej časti kolieska, ktoré simulujú pohyb dopredu a dozadu. Na rozdiel od bežného VR, pri ktorom sa musíte hýbať v určitom ohraničenom priestore, s Cybershoes musíte sedieť a to ideálne na otočnej stoličke.

Pohyb nohami roztočí kolieska a vy tak máte pocit, že chodíte. Už za pár dní na Kickstarteri sa topánky Cybershoes stali hitom. V súčasnosti sa v rámci predobjednávok dajú kúpiť za zvýhodnenú cenu 279 dolárov, kde okrem samotných topánok Cybershoes, dostanete otočnú stoličku, špeciálny koberček a receiver, ktorý si zapojíte do VR headsetu. Finálna cena by mala byť 299 dolárov. Cybershoes sú podporované pre headset Oculus Quest.

Výhodou týchto topánok je, že aj pokiaľ bývate v menšom byte, môžete využiť možnosti VR naplno a nemusíte sa tak báť, že pri pohybe niečo zhodíte alebo narazíte do steny. Rovnako platí, že pokiaľ hráte dvaja, nebudete si navzájom zavadzať.

Zdroj | Huawei
Pozrite si

Oculus Quest 2 – virtuálna realita ešte nepovedala svoje posledné slovo

Pokiaľ vás topánky Cybershoes zaujali, prvým záujemcom, ktorí si ich predobjednali, by mali doraziť v apríli 2021. Aj produkt ako Cybershoes dokazuje, že virtuálna realita neustále zlepšuje svoj používateľský zážitok. Či už je to postupne zlepšujúcou sa kvalitou obrazu alebo rôznymi takýmito gadgetmi, ktoré umožňujú sa ešte viac ponoriť do virtuálneho zážitku.

Zdroj