Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cvičte v rytme! Tieto športové slúchadlá sa potu nezľaknú

Cvičte v rytme! Tieto športové slúchadlá sa potu nezľaknú
Zdroj | Unsplash
Tomáš Šmidák
Cvičte v rytme! Tieto športové slúchadlá sa potu nezľaknú
Zdroj | Unsplash
Zdroj | Unsplash

Slúchadlá sú pre mnohých veľmi dôležitou súčasťou cvičenia. Keď totiž pri cvičení počúvate energickú hudbu, môžete okrem odreagovania dosiahnuť aj lepšie výsledky. Rozhodli sme sa preto pre vás vybrať niekoľko modelov, s ktorými si ho budete môcť spríjemniť.

Kategória športových slúchadiel je rozmanitejšia ako kedykoľvek predtým a neustále sa zväčšuje. Od ostatných slúchadiel ich odlišuje najmä dizajn, ktorý je prispôsobený na čo najistejší úchop v uchu, použité materiály a vyššia odolnosť voči vode. V našom výbere nájdete aj slúchadlá, ktoré nie sú na prvý pohľad klasifikované ako športové či odolné, no svojimi vlastnosťami sa im bez problémov vyrovnajú. Snažili sme tiež vybrať zástupcu každej konštrukčnej kategórie.

Zdroj | Unsplash

Do tohto výberu sa samozrejme nedostali všetky slúchadlá. Snažili sme sa však pre vás vybrať tie najlepšie modely, ktoré majú dobrý pomer cena/výkon a zároveň sú od overených výrobcov. Kritériom tiež bolo aby boli viac všestranné a aby aj napriek svojmu zameraniu boli použiteľné na každý deň. Ak je to možné, choďte si ich pred finálnou kúpou vyskúšať do kamennej predajne aby ste si overili, či vám vyhovuje ich zvukové podanie a tvar.

Pozrite si

Čo dokáže Walkman za 3 700 eur od Sony?

Zdroj | Unsplash

Beats Fit Pro

Slúchadlá značky Beats možno neboli vždy považované za TOP, no po tom čo túto spoločnosť odkúpil Apple, prišlo na trh niekoľko zaujímavých a veľmi schopných modelov. Medzi nimi aj Beats Fit Pro. Ide o True Wireless slúchadlá štuple, ktoré boli prispôsobené tak, aby dokázali vydržať aj tie najnáročnejšie športové aktivity. Okrem háčiku, ktorý podporuje stabilné uchytenie v ušiach, je ich celý povrch aj mierne pogumovaný.

Zdroj | Beats

Disponujú tiež pokročilým ANC a polouzavretou konštrukciou. V praxi to znamená, že počas zapnutého aktívneho potlačenia hluku nevzniká v uchu povestný tlak, ktorý môže byť pre niektorých používateľov veľmi nepríjemný. Nakoľko ide o Beats slúchadlá, malo by ísť o príjemné zvukovo naladené slúchadlá s mierne výraznejšou basovou zložkou. Disponujú tiež zvýšenou ochranou voči vode podľa certifikácie IP54. Batéria slúchadiel má výdrž 6 hodín a púzdro vám vie dobiť až ďalších 18 hodín.

Zdroj | Beats

Cena začína od 188 €.

Pozrite si

6 najlepších fitness hodiniek a náramkov, s ktorými sa dostanete do formy

Shokz OpenRun Pro

Americká spoločnosť Shokz sa preslávila svojimi slúchadlami, ktoré fungujú na tzv. bone conduction technológií. Tie fungujú tak, že prostredníctvom rozvibrovania kostí vo vašej sánke vytvárajú zvuk, ktorý následne obíde bubienok a dopadá priamo na sluchový nerv. To by malo zapríčiniť menšiu stratu kvality a pohlcujúcejší zvuk ako v prípade bežných slúchadiel. Shokz OpenRun Pro sú aktuálne najvyspelejším modelom tohto výrobcu.

Zdroj | Shokz

onúkajú otvorenú konštrukciu, pokročilú redukciu šumu, integrované tlačidla na ovládanie, Bluetooth vo verzii 5.1 a tiež niekoľko mikrofónov. Vďaka ochrane voči vode podľa certifikácie IP55 sa nezľaknú ani potu či silnejšieho dažďa. Výdrž na jedno nabitie je 10 hodín a hmotnosť je príjemných 29g.

Zdroj | Shokz

Cena začína od 180 €.

Sony WH-1000XM4

Tento model by ste vo výbere športových slúchadiel pravdepodobne nečakali. Ide totiž o prémiové slúchadlá, ktoré už roky žnú len tie najlepšie hodnotenia po stránke kvality zvuku aj ANC. Okrem toho sú však aj veľmi pohodlné, ľahké a disponujú zvýšenou odolnosťou podľa certifikácie IPX2. Do dažďa ich brať neodporúčame, no behanie či cvičenie v posilňovni by mali zvládnuť bez veľkých problémov.

Zdroj | Sony

Disponujú batériou, ktorá by vám na jedno nabitie mala dodať až 38 hodín počúvania hudby. O skvelé zvukové podanie sa postarajú dva 40 mm meniče a tiež technológia okolitého potlačenia hluku, ktorá je jednou z najpokročilejších na trhu. Slúchadlá tiež podporujú aplikáciu Sony, v ktorej si môžete slúchadlá nastaviť presne podľa seba, dotykové ovládanie priamo na ich mušliach či hlasových asistentov.

Zdroj | Sony

Cena začína od 287 €.

Xiaomi Redmi Buds 3

Slúchadlá Redmi Buds 3 sú skvelou voľbou pre ľudí, ktorým tradičné štuplové slúchadlá nevyhovujú, no zároveň chcú niečo malé a odolné do uší. O zvuk sa starajú 12 mm meniče, ktoré by vám mali podať príjemne vyvážený zvuk za každých okolností. Ovládať ich môžete aj dotykom, vďaka čomu nebudeme musieť pri každej príležitosti siahať po vašom smartfóne. Odolné voči vode sú podľa štandardu IP54, čo je v tejto kategórií výnimočne vysoká ochrana.

Zdroj | Xiaomi

Výdrž na jedno nabitie je na úrovni 5 hodín a vďaka púzdru si viete pridať ďalších až 20 hodín počúvania. Ich veľkou výhodou sú malé rozmery a ergonómia, vďaka čomu by sa vám mali pohodlne používať aj dlhé hodiny. Rýchle párovanie potom bude prebiehať cez Bluetooth 5.2 a intuitívnu Xiaomi aplikáciu.

Zdroj | Xiaomi

Cena je na úrovni 29 €.