Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Creative predstavili univerzálne štuple, reproduktor k bazénu a nové Pebble

Creative predstavili univerzálne štuple, reproduktor k bazénu a nové Pebble
Juraj Recký
Creative predstavili univerzálne štuple, reproduktor k bazénu a nové Pebble

Slovenské predstavenie technológie Super X-Fi tak trochu zatienilo novinky, ktoré Creative predstavilo na tento rok. Ponúkajú zaujímave štuple, zástupcu populárnej kategórie prenosných reproduktorov a novú generáciu PC reproduktorov.

Spoločnosť Creative predstavila zaujímavú technológiu, ktorá na základe naskenovania uší a tváre vytvorí unikátny personalizovaný zvukový profil. Viac sa o Super X-Fi dočítate v našom článku.

 

Popri tomto riešení Creative predstavilo aj nové slúchadlá a reproduktory, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Športový model štupľov Outlier Air Sports upúta silnými parametrami. Bluetooth 5.0 nie je úplne štandardom ani u pri drahších modeloch, naviac Bluetooth je podporený čipom Qualcomm QCC302x. Výdrž batérie výrobca sľubuje do 30 hodín, vďaka odolnému puzdru.

Slúchadlá sú určené aj na šport, ponúkajú odolnosť voči potu IPX5. Hodia sa však aj pre cestovateľov, ktorí radi objavujú mestá, či na prácu. Profil tela štupľov je úzky, Outlier Air Sports sa elegantne stratia v uchu. Výrobca sľubuje vyvážený zvuk s dôrazom na basy. Kvalitu zvuku majú podporiť funkcie Qualcomm aptX, Qualcomm TrueWireless Stereo Plus a nechýba ani podpora kodeku AAC.

Zaujímavá výdrž batérie je vďaka puzdru. Štuple na jedno nabitie sľubujú výdž 10 hodín, ďaľších 20 je z prenosného puzdra vybaveného USB-C. Ovládanie štupľov je dotykom ich chrbta, dajú sa použiť aj na telefonovanie, ktoré je stereo. Slúchadlá si tiež rozumejú so Siri a Google Asistentom.

Creative sa obzvlášť chváli grafénovou membránou 5,6-milimetrov veľkého meniča. Tá je, vďaka použitému materiálu, údajne najtenšia a najodolnejšia na svete, je ľahšia ako papier a má byť lepším vodičom ako meď. Potrebuje minimum energie a ponúka výbornú kvalitu zvuku.

Zrejme prekvapia násadky do uší. Tie sú v balení vo veľkosti XS, S a M. Dôvod je ten, že Outlier Air Sport od Creative nemajú aktívny noise cancelling, teda ak sa chcete bezpečnejšie prechádzať po uliciach, nasadíte menšie násadky a bude počuť viac okolitých ruchov a zvukov. Cena bola stanovená na 79,99€.

Creative Muvo Play

Creative Muvo Play je šikovný prenosný reproduktor vhodný, napríklad, k bazénu. Ponúka odolnosť voči vode s certifikáciou IPX7. Do hĺbky jedného metra vydrží pod vodou 30 minút. Vybavený je s  Bluetooth 5.0 a výdrž batérie na jedno nabitie je 10 hodín. Podľa výrobcu. Použitý je USB-C konektor.

Pre dosiahnutie stereo efektu sa dajú bezdrôtovo spárovať dva reproduktory. Nechýba možnosť telefonovať, ak je Muvo Play spojené s telefónom. Reproduktor má ponúknuť zaujímavé basy.

Creative Pebble Plus

Creative tiež ponúka pokračovanie dizajnovo pôsobiacich PC reproduktorov Pebble, tentokrát s prívlastkom Plus. Reproduktory majú 2-palcové meniče orientované v 45 stupňovom uhle vďaka čomu sa má zvuk lepšie rozliehať v priestore a doručiť lepší zážitok. Ovládanie hlasitosti je na pravom satelite.

Reproduktory s PC spojíte pomocou USB, ktorý tu zastáva rolu napájania a 3,5-milimetrového jack konektoru. 4-palcový subwoofer je orientovaný smerom na podlahu, čím sa majú dosiahnuť výraznejšie basy. Funkcia High Gain má zvýrazniť basy a podporiť efekt priestorového zvuku. Cena Creative Pebble Plus je na stránke výrobcu 39,99€.