Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Creative ponúka slúchadlá s vlastnou zvukovou kartou

Creative ponúka slúchadlá s vlastnou zvukovou kartou
Drahomír Piok
Creative ponúka slúchadlá s vlastnou zvukovou kartou

Produkty Creative sú schopné zastrešiť široké spektrum používateľov. Pre najnáročnejších si pripravila slúchadlá Aurvana Platinum, ktoré sú najmä pre milovníkov hudby. Ich systém je špeciálne upravený tak, aby produkoval čistý a neskreslený zvuk v rovnakej kvalite, v ktorej je dostupná.

 

creative

Teda žiadne počítačové obohacovanie bitového toku. Slúchadlá majú prémiový dizajn z hnedej kože a je možné ich spojiť napríklad s telefónom pomocou kábla alebo bezdrôtovo. Aurvana Platinum taktiež obsahujú špeciálne rušenie okolitého zvuku, ku ktorému využívajú až štvoricu mikrofónov. Špecifikácie hovoria o použití 50 mm meničov s rozsahom 10 Hz až 25 kHz. Výdrž na batériu má dosahovať 15 hodín a ich cena bude približne tristo eur.

creative

Hráči si môžu dopriať niečo špeciálne. Slúchadlá Sound Blaster Evo ZxR so zvukovým procesorm SB-Axx1. Ten má dopomáhať kvalite zvuku a vytvárať priestorový zvuk. So slúchadlami je možné pracovať bezdrôtovo prostredníctvom technológie Bluetooth, no obsahujú aj kábel pre pripojenie do PC. Pre komunikáciu je použitý duálny mikrofón, ktorý filtruje len hlas používateľa slúchadiel. Sound Blaster taktiež ponúkajú špeciálnu funkciu, takzvaný Scout mód, kde by ste v multiplayerových

creative

Na domáce použitie ukázal Creative sústavu D5xm Signature Series, čo je vlastne bezdrôtový stereo reproduktor a DSxm Signature Series – subwoofer. Zaujímavosťou týchto zariadení je fakt, že sa dokážu bezdrôtovo prepojiť a vytvoriť tak slušnú zvukovú kulisu. A to aj v prípade, ak máte k dispozícii tri D5xm a jeden podporovaný subwoofer. Reproduktory môžu byť až 30 metrov od seba, a teda dokážete tak ozvučiť napríklad celý byt alebo dom. Zariadenia sa navyše automaticky nakalibrujú na miestnosť, v ktorej budú položené.

Na prevádzacom deme spoločnosti Creative táto zostava, rovnako ako slúchadlá Aurvana Platinum ukázali veľmi slušnú kvalitu. V predaji sa objavia už v najbližších týždňoch.

creative

Snímky: Creative, Techbox.sk