Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Creative Pebble ponúknu veľa muziky za slušné peniaze

Creative Pebble ponúknu veľa muziky za slušné peniaze
Marek Šimunek
Creative Pebble ponúknu veľa muziky za slušné peniaze
93 %
Vačšinou, keď testujem nejaký produkt, dopredu si pozriem špecifikácie a čo všetko ponúka. V prípade reproduktorov Creative Pebble som tak však nespravil. O to väčšie však bolo moje prekvapenie.

Výhody

  • príjemná cena
  • kvalita reprodukcie
  • jednoduchosť používania

Nevýhody

  • nechránené meniče
  • napájanie cez USB
  • slabšia reprodukcia vysokých tónov

Najväčším prekvapením bola pre mňa cena. Skutočne som nečakal, že podobné reproduktory budú mať odporúčanú maloobchodnú cenu 25 €! Pritom aktuálne ich zakúpite v niektorých eshopoch dokonca aj za menej ako 20 €.

Samotné reproduktory dostanete v jednoduchej krabici, kde okrem samotných reproduktorov, káblov a povinnej dokumentácie nenájdete nič iné. Veď prečo aj. Jedná sa o skutočne jednoduché reproduktory, ku ktorým hádam ani tí najmenej zdatní používatelia nebudú potrebovať dlhosiahle návody.

Creative Pebble pôsobia najmä v testovanej bielej farbe naozaj veľmi elegantne a na stole vám zaberú skutočne minimum miesta. Na prednej strane si určite všimnete 45 mm meniče, ktoré nie sú nijako chránené.

Vyzerá to fakt pekne, len v prípade ak sa na vašom stole bude hromadiť bordel, prípadne majú do vašej pracovne prístup aj deti, môže sa stať, že sa reproduktory poškodia. Telo z plastu však pôsobí naozaj dobre a spracovanie je na vysokej úrovni.

Na jednom reproduktore nájdete štandardný potenciometer, ktorým ovládate tak zapnutie reproduktorov, ako aj ich hlasitosť počas počúvania. Vedľa neho je len jedna malá zelená dióda, ktorá indikuje stav zapnutého, alebo vypnutého reproduktoru. Ovládanie je teda doslova triviálne, ale funguje rýchlo a skvelo.

Čo ma však tak trochu zamrzelo je potreba pripojenia reproduktorov k USB portu k počítaču, alebo notebooku. Reproduktory nemajú žiadny vlastný zdroj napájania, takže budete musieť počítať s tým, že vám ubudne jeden port USB. V prípade nových MacBookov, kde sa spoliehame len na niekoľko USB-C to môže byť dokonca celkom problém.

Okrem už spomenutého USB kábla, ktorý sprostredkuje napájanie reproduktorov ešte samozrejme musíte pripojiť aj 3,5 mm audio konektor. V podstate to už ani jednoduchšie nejde.

Pozrite si

Creative Aurvana Trio – slúchadlá, ktoré ma dostali

Potom, ako som Creative Pebble prvýkrát zapol, prišlo veľké prekvapenie. Naozaj som od takto malých a najmä cenovo dostupných reproduktorov nečakal takúto kvalitu reprodukcie. Hrajú fakt veľmi dobre.

Prekvapili ma najmä basy, ktoré sú naozaj silné. Samozrejme týchto drobcov nie je možné porovnávať so sústavami za niekoľko stoviek EUR, ale vzhľadom na cenovú kategóriu a svoje rozmery budete určite aj vy milo prekvapení.

Snáď jediným obmedzením sú výšky, kde pri určitých skladbách cítiť limity daných reproduktorov. Inak však hrajú vyvážene a hodia sa tak najmä na hudbu, kde je pomerne bohato zastúpená basová zložka, prípadne na hovorené slovo, alebo sledovanie filmov.

Verdikt

Reproduktory Creative Pebble má prekvapili hneď niekoľkokrát. V prvom rade svojou cenou, 25 EUR naozaj nie je veľa za tieto kompaktné reproduktory. Následne som ostal prekvapený kvalitou reprodukcie.

Samozrejme nemôžete mať prehnané nároky, ale skutočne hrajú veľmi dobre. Práve preto si po teste odnášajú od nás ocenenie DOBRÁ CENA.

Reproduktory Creative Pebble si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.