Creative D80: bez káblov za slušné peniaze

Singapurská známa spoločnosť Creative predstavila svoj ďalší bezdrôtový reproduktor. V tomto prípade ide o produkt s kompaktnými rozmermi, ktorý osloví prevažne mladé publikum. K dispozícií bude tento Bluetooth reproduktor už na konci mesiaca vo viacerých farebných variantoch a za pomerne výhodnú cenu.

Creative D80

Bezdrôtový stereo reproduktor patrí k čoraz častejšie k povinnej výbave mladých ľudí, ktorí sa niekam chystajú. Či už to bude spoločná oslava, popoludňajší piknik alebo chcete počúvať hudbu len tak doma, najlepšie a momentálne in je to bez spleti káblov a v štýlovom prevedení. Creative predstavila jednoduchý Bluetooth reproduktor D80, ktorý tieto požiadavky spĺňa. Disponuje dvoma membránami s priemerom 3“, ktoré sú schované za mriežkou. Na prednej strene nájdeme okrem nich aj tlačidlo pre spustenie Bluetooth režimu a konektor AUX, ktorý  pomáha zariadeniam, kde sa Bluetooth do výbavy neušiel. Aký výkon dosahuje alebo ako dlho vydrží hrať D80-tka výrobca v špecifikáciách neuvádza. Asi má nato pádny dôvod, no dúfajme aspoň v priemerné celkové hodnoty, s ktorými sa chváliť asi nechcel.

Creative D80

Bluetooth modul je vo verzii 2.1 s EDR. Profily, ktoré naďalej podporuje sú A2DP, pre prenos bezdrôtového stereo signálu a AVRCP, ktoré zabezpečuje diaľkové ovládanie. Účinný dosah vo voľnom priestore limituje výrobca na 10 metrov. Zo štyroch farebných kombinácií si ľahko každý vyberie tú „svoju“. Na výber bude zo zeleno-bielej, modro-bielej, rúžovo-bielej alebo kompletne čiernej konštrukcii. Rozmery 32,5 cm x 10 cm x 10 cm nie sú veľmi prehnané a reproduktor sa dá s ľahkosťou v ruksaku alebo v ruke presúvať. Váha o chlp presahuje 1 kg. Cena je po prepočte na úrovní cca 50 €. Objednávky pre tento najnovší reproduktor D80 sú už spustené a distribuované po celom svete budú po 20 máji.  

 

Creative D80

Komentáre k článku