Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Creative Aurvana Trio - slúchadlá, ktoré ma dostali

Creative Aurvana Trio - slúchadlá, ktoré ma dostali
Michal Spiegel
Creative Aurvana Trio - slúchadlá, ktoré ma dostali
89 %
Slúchadlá Creative Aurvana Trio sú po dlhej dobe príjemným prekvapením v audio sfére, ktoré síce neoslní po cenovej stránke, no po tej zvukovej vás určite dostanú.

Výhody

  • Vynikajúci zvuk
  • Pohodlnosť pri nosení
  • Bohaté príslušenstvo

Nevýhody

  • Vysoká cena
  • Lacné spracovanie ovládacej konzoly

O audiofilských slúchadlách Creative Aurvana Trio sme písali ešte pred pár mesiacmi. Už vtedy ma trochu zarazila cena presahujúca 200 eur, najmä keď som videl podľa fotiek, že sa jedná o klasické štuplové slúchadlá. Vtedy som však nemal tú česť vyskúšať si ich po audio stránke a musím uznať, že nesklamali a ja som tak po dlhej dobe zažil perfektný zvukový zážitok.

Prvý kontakt so slúchadlami je viac ako dobrý. Poteší vás sympatický dizajn, ktorý stavil na eleganciu a čierne farebné spracovanie.

Spájací kábel tvorí prepletený vrkoč, ktorý má výhodu, že sa vám slúchadlá tak ľahko nezamotajú ako keď máte bežné slúchadlá. Kábel si tiež viete od samotných štuplov aj odpojiť čím vám v rukách ostane štupel a MMCX konektor. Táto možnosť slúži na výmenu za iné káble. Tie však k slúchadlám nedostanete.

Pozrite si

Creative Aurvana Trio – slúchadlá s trojitým meničom pre audiofilov

Na pravej časti káblu nájdete ovládaciu konzolu s jedným tlačidlom, ktoré umožní zastaviť/pustiť skladbu, prípadne prijať/odmietnuť telefonát.

Nemilým prekvapením pre mňa bola absencia ovládania hlasitosti, ktoré by malo byť na slúchadlách takéhoto typu samozrejmosťou. Samotná ovládacia konzola tiež pôsobila veľmi lacno, keďže bola z obyčajného plastu.

Po zvukovej stránke slúchadlá Creative Aurvana Trio ponúkajú audiofilský zážitok, o ktorý sa stará hybridný trojitý menič a duálne armatúry. Okrem kvalitného basového zvuku zvládnu slúchadlá aj detailné výšky a živé vokály. Frekvenčný rozsah slúchadiel Creative Aurvana Trio tiež poteší, keďže dokáže prehrať audio v rozmedzí od 5 Hz až do 40 kHz.

Pozrite si

Creative prináša Amazon Alexa do svojich reproduktorov

Pri počúvaní som ocenil aj izoláciu vonkajšieho hluku, o ktorú sa stará dizajn Creative AuraSeal. Ten sa postaral, že ja som nepočul okolitý svet, no pri vyššej hlasitosti okolitý svet počul môj rockový playlist, takže blokovanie nie je 100-percentné.

Určite neodporúčam slúchadlá využívať vonku, keďže nebudete počuť okoloidúce autá či ľudí, čo z hľadiska bezpečnosti nie je zrovna najlepšie. Slúchadlá sú ideálnym zariadením na domáce počúvanie či už na dlhých cestách v lietadle alebo vo vlaku.

O tom, že slúchadlá nie sú zrovna určené na outdoor aktivity svedčí aj to, že nedisponujú žiadnym ochranným certifikátom proti ošpliechaniu vodou ako to majú vo zvyku všetky možné audio zariadenia.

Pozrite si

Dizajnové stolové reproduktory Creative Pebble skrášlia pracovný stôl

Čo sa týka pohodlnosti pri nosení, skôr obľubujem štuplové slúchadlá na štýl Apple EarPods než gumové štuple, ktoré niekedy tlačia. Aj po výmene štuplov, ktoré vám zaberie priemerne cca jednu minútu ma slúchadlá trochu tlačili, no jedná sa asi o silu zvyku.

Okrem troch párov silikónových štuplov však v balení dostanete aj jeden pár štuplov z pamäťovej peny, ktoré svojou mierou pohodlnosti prekonali ostatné. Práve pohodlnosť pri nosení je jednou z hlavných devíz slúchadiel Creative Aurvana Trio.

V balení nájdete okrem šikovného puzdra na prenášanie a štvorice vymeniteľných štuplov, tiež výbornú vecičku – dvojitý konektor pre napojenie k televízorom v lietadlách.

Pozrite si

Sennheiser Ambeo – štuplové slúchadlá s nahrávaním

Slúchadlá sú príjemnou zmenou oproti bežným slúchadlám, ktoré ste dostali k smartfónu. Napriek tomu, že používam najradšej iPhonovské slúchadlá pre ich pohodlnosť a relatívne vysokú kvalitu, Creative Aurvana Trio ich prekonali a to najmä po zvukovej stránke.

Basy majú slúchadlá skutočne perfektné a až po testovaní týchto slúchadiel som si užil rozdiel medzi hudbou vo formáte MP3 a tou vo formáte FLAC.

Testovanie štuplových slúchadiel Creative Aurvana Trio som si skutočne užil a nebyť relatívne vysokej ceny 249.99 eur, aj by som rozmýšľal o ich kúpe. Na druhej strane môžete na internete nájsť tieto slúchadlá v zľave, kde zaplatíte takmer o sto eur menej.

Pri oficiálne uvádzanej cene by som skôr však pozeral po bezdrôtových, prípadne mostových slúchadlách. Napriek tomu, vám môžem tieto výborné slúchadlá odporučiť. Sklamaní nebudete.