Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Crash Bandicoot: On the Run! vás vráti do detstva v novej mobilnej „behačke“

Crash Bandicoot: On the Run! vás vráti do detstva v novej mobilnej „behačke“
Zdroj | King
Stanislav Vinc
Crash Bandicoot: On the Run! vás vráti do detstva v novej mobilnej „behačke“
Zdroj | King
Zdroj | King

Kedysi neoficiálny maskot herných konzol PlayStation dnes dobýva jednu konkurenčnú platformu za druhou. Najnovšie sa k ním pridáva aj Android a iOS, kde Crash Bandicoot dorazil vo forme klasickej behačky podobnej niektorým napínavým úrovniam z pôvodnej série. Tej rozhodne hanbu nerobí.

Prerábka klasickej hry do formy tzv. behačky sa vydarí len málokedy. Obľúbený Crash Bandicoot má však výhodu v tom, že od pôvodnej plošinovky to k tomuto žánru nemá až tak ďaleko. Crash Bandicoot: On the Run! tak vďaka tomu dokáže zabaviť fanúšikov pôvodných dielov, ako aj úplne nových hráčov.

https://youtu.be/JULrOYcfTZ8

Ak ste už niekedy nejakú behačku hrali, v novom titule od štúdia King (Candy Crush, Knighthood…) sa budete cítiť ako doma. Crash sa na začiatku každej úrovne sám rozbehne do náruče nástrahám a vašou úlohou bude včas odbočiť, vyskočiť, šmykom podliezť prekážku alebo klepnutím Crasha roztočiť.

Nebol by to Crash, ak by v ňom chýbali jablká, bedničky a samozrejme aj „umbakarna“. Beh za týmito ikonickými prvkami nie je samoúčelný, v závere každej úrovne budete musieť poraziť bossa, ktorý po vás bude zvyčajne hádzať kamene alebo nebezpečný sliz. Ak ste sa pri týchto vetách začali tešiť na poriadnu výzvu, v tomto vás nový Crash Bandicoot sklame.

Pozrite si

Sea of Solitude je adventúra, ktorá rieši ťažké témy šikany či rozvodu

Nový titul je zjavne stvorený primárne pre príležitostných hráčov a deti. Prejsť jednotlivé úrovne preto nie je žiadna výzva a inak napínavý Crash je tu zrazu prevedený do podoby milej oddychovky. To však nie je nutne zlé. Hra je vďaka tomu prístupnejšia širšiemu publiku, čo je presne dôvod, prečo si ju zahráte na smartfóne či tablete a nie na PC alebo hernej konzole.

K hrám na týchto platformám už žiaľ patrí aj celý systém výroby a nákupov virtuálnych predmetov. Séra, bomby, huby či diamanty… jeden predmet potrebujete na výrobu druhého, bez ktorého sa nedostanete do ďalšieho levelu. Buď počkáte, alebo si ich výrobu urýchlite zakúpením virtuálnych predmetov a reálne peniaze.

Mikrotransakcie však nie sú problémom, vďaka ním predsa môže byť nový Crash dostupný bezplatne. Herných veteránov však bude otravovať neustále vracanie sa do menu, výroba predmetov a čakanie na ne a s tým spojená strata dynamiky celej hry. Podobným spôsobom Crash Bandicoot: On the Run trošku kazí dojem aj z nového režimu pre viacerých hráčov.

Po získaní 10 „silových“ drahokamov sa vám otvorí režim Survival Runs, v ktorom sa asynchrónne stretnete s ďalšími dvoma hráčmi na jednej mape. Beh v tomto režime si však vyžaduje vstupenku, ktorú od hry dostanete len raz denne. Opäť teda môžete čakať, alebo si neskôr tieto vstupenky zakúpiť.

Ak už tieto typické prvky mobilných hier dobre poznáte, Crash Bandicoot: On the Run vás určite nesklame, práve naopak. Ako som spomínal v úvode, hra dokáže aj napriek týmto prvkom potešiť tých, ktorí pri pôvodných dieloch strávili svoje detstvo ako aj deti, ktoré Crasha vďaka tomuto dielu spoznajú vôbec po prvý krát.

Bude zaujímavé sledovať, ako bude štúdio King nový mobilný titul postupne rozširovať o nový obsah a nové režimy. Hra je už dnes pripravená na pravidelné sezóny, doplnkové skiny pre postavy a teoreticky aj na turnaje, ktoré sa môžu odohrávať práve v novom režime Survival Runs.