Reklama

Cowon D3 Plenue: 3,7“ prehrávač s Androidom

Dominik Fúsek

Ako sa zdá, v roku 2011 sa môžeme popri rozširovaní tabletov tešiť aj na výraznejší nástup multimediálnych prehrávačov s otvoreným operačným systémom. Samsung Galaxy Player 50 (Samsung Galaxy Player 50: iPod touch s Androidom?), ktorý pravdepodobne túto mániu rozpútal, však už dávno nie je najlepším z nich a mnohí konkurenti ho výbavou výrazne prekonávajú. Takýmto prístrojom je aj model D3 Plenue od spoločnosti Cowon.

Cowon D3 Plenue

Po 3D prehrávači (Cowon 3D: prvý 3D prenosný prehrávač bez okuliarov) sme sa od tohto výrobcu konečne dočkali aj zariadenia s otvoreným operačným systémom. Cowon D3 Plenue je chytrý prenosný multimediálny prehrávač s veľkým 3,7-palcovým AMOLED displejom s rozlíšením 800 x 480 bodov. Pod displejom sa nachádzajú známe Android tlačidlá (späť, menu, domov). Operačným systémom D-trojky je známy Google Android, žiaľ len vo verzii 2.1. Ten umožní rozšírenie zariadenia o množstvo aplikácií, i keď prítomnosť Android Marketu zatiaľ nebola potvrdená.

Cowon D3 Plenue

Výrobca pridal aj aplikácie pre sociálne siete, čítanie e-bookov či fotoalbum. Ako si bude D3 Plenue rozumieť s hrami, rozhodne predovšetkým výkonnosť hardvéru, rýchlosť procesora či prítomnosť grafického jadra však nie sú známe. O dostatočnom výkone hovorí len podpora prehrávania Full HD videa. K ďalšej výbave patrí FM rádio, DMB TV tuner, gyroskop či 8/16/32 GB pamäť rozšíriteľná microSD kartami. Z konektivity sú prítomné Bluetooth 2.1 či WiFi b/g. Cena a dostupnosť nie sú známe.

Cowon D3 Plenue

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.