Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo všetko vieme o pripravovanom seriáli Pán prsteňov?

Čo všetko vieme o pripravovanom seriáli Pán prsteňov?
Zdroj | Esquire
Michal Spiegel
Čo všetko vieme o pripravovanom seriáli Pán prsteňov?
Zdroj | Esquire
Zdroj | Esquire

Už o pár mesiacov príde na obrazovky streamovacej služby Amazon Prime Video jeden z najočakávanejších fantasy seriálov – Lord of the Rings.

2. septembra 2022 prinesie Amazon Prime Video očakávané seriálové spracovanie príbehu zo sveta J. R. R. Tolkiena. The Lord of the Rings: The Rings of Power rozpovie príbeh prsteňov moci. Nepôjde však o známy príbeh Froda či Bilba, aký si pamätáme z kultovej trilógie, ale o históriu, ktorá sa odohrala tisícky rokov pred týmito udalosťami. Knižne je časť tohto príbehu popísaná v Silmarillione.

Konkrétne pôjde o tzv. Druhý vek, v ktorom došlo k ukutiu prsteňov moci a vzostupu Saurona. Zo známych postáv sa tak dočkáme napríklad Galadriel a Elronda.

Pozrite si

Top 6 seriálov, ktoré sa oplatí pozerať v júli 2022

Prvá séria seriálu ponúkne osem epizód približne v dĺžke 50-60 minút. Paradoxom je, že aj keď by ste si celý seriál pozreli naraz, nebude dlhší ako rozšírená verzia pôvodnej trilógie.

Rozpočet na prvú sériu je 465 miliónov dolárov, čo z neho robí jeden z najdrahších seriálov vôbec. Zároveň už teraz je potvrdená druhá séria napriek tomu, že z tej prvej sme okrem traileru zatiaľ nič nevideli. Aby toho nebolo málo, autorské práva na seriálové spracovanie kúpil Amazon za 250 miliónov dolárov.

Lord of the Rings: The Rings of Power by mal slúžiť ako hlavný ťahúň streamovacej služby Amazon Prime Video, ktorá na našom trhu funguje už niekoľko rokov. Samotný výkonný riaditeľ Amazonu, Jeff Bezos, sa vyjadril, že chce, aby streamovacia služba mala svoj vlastný Game of Thrones. Uvidíme, či sa novému seriálu podarí dosiahnuť úspech ako mal Game of Thrones na HBO Max.