Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo už vieme o Samsung Galaxy Watch5? Prídeme o TOP model?

Čo už vieme o Samsung Galaxy Watch5? Prídeme o TOP model?
Richard Pliešovský
Čo už vieme o Samsung Galaxy Watch5? Prídeme o TOP model?

Je to možné? Len nedávno sme písali a neskôr skúšali na vlastných zápästiach vydarené smarthodinky zo série Samsung Galaxy Watch4 a už sa začínajú objavovať prvé informácie o tom, čo prinesie nová generácia.

Samsung pred chvíľou vydal One UI 4.5 Beta, registrovaní používatelia si môžu novú softvérovú nadstavbu vyskúšať na svojich Galaxy Watch4. V beta verzii appky Samsung Health sa zoznam kompatibilných zariadení rozrástol o dva nové modely: Galaxy Watch5 a Galaxy Watch5 Pro. Verzia Classic tam chýba.

Zdá sa teda, že v lete prinesie výrobca dva nové modely Watch5, namiesto očakávaných troch. Samsung s najväčšou nevydá variantu Classic Watch5 s otočnou lunetou. Je to určite veľká škoda, pretože otočná luneta robí zo smarthodiniek jedinečné zriadenie.

Pozrite si

Samsung prináša najlepšiu sériu hodiniek v histórií – sú výkonné a nadčasové

To, že nové modely nebudú mať otočnú lunetu už predtým potvrdili známi leakeri, napríklad Ice Universe. Domnieva sa tiež, že hodinky budú využívať materiály ako zafírové sklo a titán, vďaka čomu dostanú vzhľad ako prémiovejšia verzia bežných smarthodiniek Galaxy Watch5. Pôjde zrejme o model Galaxy Watch5 Pro.

Hodinky budú bežať na Wear OS, ktorý pracuje na platforme Google. K dispozícii majú byť v dvoch veľkostiach, 40 a 44 mm. Úniky naznačujú, že by mali dostať batérie s väčšou kapacitou oproti súčasným modelom. Samsung Galaxy Watch5 by mali mať 276 mAh (247 mAh v Galaxy Watch4), Galaxy Watch5 Pro by mal mať až 572 mAh (Galaxy Watch4 Classic majú 361 mAh). Pro model by mal byť vybavený aj teplomerom.

Pozrite si

Aké sú naživo Galaxy Watch4 Classic a slúchadlá Buds2?

Používateľov určite poteší, že nové modely by mali byť opäť kompatibilné aj s iPhonmi, séria Watch4 sa s nimi totiž nedala spárovať. Je to však možno len zbožné prianie leakerov. Novinky majú dostať vylepšené ovládanie počas tréningu a tiež majú byť tenšie.

Za zmienku stojí aj patent, ktorý si Samsung nechal zaregistrovať. Ide o rozšíriteľný displej, ktorý si môžete zväčšiť jednoduchým pohybom prstov. Nie je však reálne, že to uvidíme tento rok.

Zdroj | Let's Go Digital

Nové smarthodinky od Samsungu budú celkom určite krajšie, výkonnejšie s novými funkciami a opäť budú medzi používateľmi obľúbené. S čím presne prídu sa dozvieme už o pár mesiacov.