Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo už vieme o pripravovanom Samsung Galaxy Note20?

Čo už vieme o pripravovanom Samsung Galaxy Note20?
Zdroj | Samsung Ukraine
Richard Pliešovský
Čo už vieme o pripravovanom Samsung Galaxy Note20?
Zdroj | Samsung Ukraine
Zdroj | Samsung Ukraine

5. augusta sa má predstaviť prémiová vlajková loď Galaxy Note20. Ako je už tradíciou, ani túto sériu neobišlo množstvo únikov a klebiet. Čo vlastne vieme o tomto smartfóne s jedinečným perom S-Pen?

Základný model Note20 má byť bez zakrivenia 6,7-palcového Super AMOLED displeja s rozlíšením 1 080 x 2 400 px. K dispozícii má byť s podporou 4G, alebo aj 5G sietí. Niektoré úniky však naznačujú, že nemáme očakávať kovový rám, ale len plastový. Táto zmena má zabezpečiť nižšiu cenu.

Okrem základného modelu bude k dispozícii aj model Note20 Ultra. Podľa nemeckého portálu WinFuture bude mať tento model 6,9-palcový AMOLED displej s rozlíšením 3 200 x 1 440 px, 508 PPI a variabilnú obnovovaciu frekvenciu, ktorá sa v prípade potreby môže zvýšiť až na 120 Hz. Portál tiež spomína podporu služby Microsoft Project xCloud.

Všetky modely budú disponovať štvoritým fotoaparátom. Otázkou ostáva či budú k dispozícii dva alebo až tri modely. Všetky modely z tejto série majú byť vybavené ochranou skla Corning Gorilla Glass Victus. Na výber bude z troch farebných odtieňov: Mystic Bronze, Mystic Grey a Mystic Green.

Zdroj | WinFuture

Fotoaparát

Leaker Ice Universe zverejnil presné špecifikácie fotoaparátov Note20 Ultra. Podľa neho budú nové modely osadené rovnakým senzorom, ako nájdeme v Galaxy S20 Ultra: 108 Mpx Samsung Isocell Bright HM1.

Ďalej tam nájdeme 12 Mpx ultraširokú kameru Isocell Fast 2L3 a 13 Mpx teleobjektív S5K3M5. To by však znamenalo veľké zníženie rozlíšenia oproti 48 Mpx teleobjektívu na modeli S20 Ultra. Galaxy Note 20 Ultra dokáže snímať video aj v 8K rozlíšení.

Zdroj | Evan Blass

Špecifikácie a funkcie

Novinku bude poháňať čipset Snapdragon 865, model Ultra dostane Snapdragon 865 Plus. V Európe to však bude Exynos 990, resp. Exynos 992. Maximálna veľkosť RAM má byť 12 GB, v prípade interného úložiska to má byť 256 GB. Konektivitu bude zabezpečovať 5G, resp. 4G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, NFC, duálne GPS a pripojenie cez USB 3.2.

Odolnosť voči poveternostným podmienkam bude spĺňať špecifikáciu IP68 (30 minút v 1,5 metrovej vode). Batéria na základnom modeli má byť vybavená kapacitou 4 300 mAh, vyšší model bude disponovať kapacitou 4 500 mAh.

Zdroj | WinFuture

V Galaxy Note20 nenájdete 3,5 mm audio konektor, ani slot na microSD kartu. Naopak, potešiť môže podpora duálnych SIM kariet a eSIM. Novinky budú podporovať bezdrôtové, aj reverzné nabíjanie.

Operačným systémom tu bude Android 10 s nadstavbou UI 2.x. Stereo reproduktory budú optimalizované AKG a mali by ponúkať vynikajúci zvuk.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note10+ opäť na vrchole

Vylepšené pero S-Pen

Samsung Note20 bude mať zrejme vylepšené pero S-Pen. Nová funkcia mu umožní využívať ho aj ako ukazovateľ. S jeho pomocou budete môcť na obrazovke vyberať ikony, prechádzať používateľským rozhraním a zvýrazňovať danú oblasť. Ak chcete presunúť ukazovateľ, musíte stlačiť a podržať tlačidlo Pen a posúvať S-Pen.

Malo by sa zmeniť aj umiestnenie pera. Zvyčajne má puzdro na pravej strane dole, podľa niekoľkých leakov to vyzerá, že v novinke ich nájdete na ľavej strane.

Séria Samsung Galaxy Note20 sa predstaví 5. augusta 2020, prvé modely sa majú dostať do rúk používateľom 21. augusta. Čo na ne hovoríte? Rozmýšľate o kúpe niektorého z nich?