Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo už vieme o iPhone 14?

Čo už vieme o iPhone 14?
Zdroj | 91mobiles
Richard Pliešovský
Čo už vieme o iPhone 14?
Zdroj | 91mobiles
Zdroj | 91mobiles

Aj keď je do predstavenia nového iPhonu dobrých 6 mesiacov, nič nebráni špekuláciám a únikom informácií o pripravovanej novinke. Údajné 3D CAD nákresy ukazujú, že iPhone 14 Pro dostane úplne nový dizajn, no iba spredu.

Nová vlajková loď sa konečne zbaví zastaralého výrezu na displeji. Snímače budú ukryté za dvomi dierami. Jeden v tvare pilulky bude zrejme slúžiť pre technológiou Face ID, pod druhým, tentokrát kruhovým priestrelom bude umiestnená selfie kamera. Apple iPhone 14 Pro bude mať 6,1″ displej, podobne ako je to v súčasnom modeli.

Apple niekoľkokrát informoval, že pracuje na periskopových objektívoch, čo by znamenalo štíhlejšie telo zariadenia. V návrhoch ich však nevidieť, zdá sa, že novinka príde opäť s pomerne výrazným fotomodulom. Zadná časť bude teda identická so súčasným iPhone 13 Pro. Fotomodul je okrem objektívov vybavený LED bleskom, mikrofónom a senzorom LiDAR. Hlavný snímač má ponúknuť 48 Mpx rozlíšenie.

Zdroj | 91mobiles

Niektoré leaky naznačovali, že séria iPhonov 14 bude podporovať výlučne eSIM. Rendery však ukazujú známy slot na fyzické SIM karty. Tlačidlo ON/OFF má byť na pravej strane, ovládač hlasitosti, slot na SIM a posuvný prepínač zmeny režimu budú umiestnené na ľavom boku. Spodná časť ostáva vyhradená pre Lightning port.

Zdroj | 91mobiles

Ako sme informovali pred týždňom, aj tento rok prídu štyri modely iPhonov. Avšak mini nahradí Max, v septembri by sme mali teda vidieť iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Základné uhlopriečky budú 6,1″, Max modely budú mať 6,7″.

Pozrite si

Apple iPhone SE – koľko stojí, čo má v balení a bude mi pasovať starý obal?

Nové iPhony Pro si majú zachovať 120 Hz ProMotion OELD displej, poháňať ich bude najnovší čipset A16 Bionic spárovaný so 6 GB RAM. Dodávame, že základné smartfóny (iPhone 14 a iPhone 14 Max) budú mať displej so zárezom.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Zdroj