Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo už vieme o Apple iPhone 12?

Čo už vieme o Apple iPhone 12?
Zdroj | EverythingApplePro
Richard Pliešovský
Čo už vieme o Apple iPhone 12?
Zdroj | EverythingApplePro
Zdroj | EverythingApplePro

V januári sme sa po prvý raz zamysleli nad tým, čo môžeme čakať od Apple iPhone 12. Odvtedy sa veľa zmenilo, koronavírus nakazil viac ako 4 milióny ľudí, zastavil vývoj, aj výrobu, no napriek tomu sa stále počíta, že v septembri uvidíme túto očakávanú novinku. Čo už vieme?

Najnovšie informácie od leakera Maxa Weinbacha naznačujú, že iPhone 12 bude disponovať ProMotion displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Je však možné, že túto vychytávku dostanú len Pro modely.

Zdroj | EverythingApplePro

Smartfón sa bude dynamicky prepínať medzi 60 a 120 Hz režimom, takto sa predĺži výdrž batérie. ProMotion pritom poznáme z iPadov Pro už niekoľko rokov. Z iPadov Pro má vychádzať aj dizajn smartfónov, ktorý má dostať ostrejšie uhly aj hrany a bude tak viac pripomínať (zrejme) najkrajšie iPhony, modely 4, 5, či SE.

Najnovšie informácie naznačujú, že najväčší iPhone 12 Pro Max bude mať až 6,7-palcový displej, poháňať ho bude batéria s kapacitou viac ako ako 4 400 mAh.

Youtuber EverythingApplePro hovorí, že môžeme očakávať menšie vylepšenia Face ID a menší výrez na senzory. Aplikácia Face ID bude zrejme podporovať širší zorný uhol, ktorý umožní odomknutie vo väčších náklonoch smartfónu.

Pozrite si

Čo už dnes vieme o novom Apple iPhone 12?

Čo sa týka fotoaparátu, Apple údajne opäť zlepší snímanie pri slabom osvetlení pomocou rýchleho automatického zaostrenia a vylepšenej stabilizácie obrazu. Inovovaný Smart HDR zníži šum aj v tmavom prostredí, pribudne skener LiDAR, ten sa môže použiť na ďalšie zlepšenie automatického zaostrovania. LiDAR tiež zlepší presnosť fotografií v režime Portrét. Dvojnásobný zoom sa má zvýšiť na trojnásobný, čo určite veľa používateľov uvíta.

Zdroj | EverythingApplePro

Nové iPhony majú dostať lepšiu odolnosť voči vode a prachu. Leakeri predpovedajú príchod novej farby, konkrétne Navy Blue, ktorá je pre mnohých zaujímavejšou voľbou, ako minuloročná Midnight Green. Isté by malo byť zotrvanie na proprietárnom Lightning porte, univerzálne USB-C príde zrejme do iPhonov najskôr v roku 2022.

Pozrite si

Apple iPhone SE je konečne predstavený, prekvapuje výkonom aj cenou

Séria iPhone 12 má byť uvedená na trh koncom tohto roka so štyrmi modelmi a tromi veľkosťami displejov. Pribudne nový, menší 5,4-palcový model, dva 6,1-palcové modely a napokon 6,7-palcový obor. Smartfóny budú mať nový dizajn s plochými stranami, menším výrezom, dostanú podporu 5G siete, LiDAR, vylepšené kamery a nový čipset Apple Bionic A14.

Zdroj | EverythingApplePro

Apple je obľúbeným terčom vtipov. Mnohí si istotne spomínate na podarené uťahovanie si z Macu Pro, ktorého systém chladenia nápadne pripomína strúhadlo na syr.

Nikde nie je napísané, že iPhone 12 bude dizajnovo vychádzať z iPadov Pro. Čo ak si za vzor vezme práve spomínaný Mac? Čo by ste povedali na takýto originálny iPhone?

A ak by ste potrebovali aj bezdrôtovú nabíjaciu podložku, nech sa páči. Všetko v jednotnom dizajne.