Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo sú platobné brány a prečo by ste ich mali poznať?

Čo sú platobné brány a prečo by ste ich mali poznať?
Zdroj | adspike.io
TECHBOX
Čo sú platobné brány a prečo by ste ich mali poznať?
Zdroj | adspike.io
Zdroj | adspike.io

V modernom svete technológií a každodenných inovácií, sa jeden môže aj stratiť vo všetkých tých odborných termínoch, nových pojmoch a podobne. Platobné brány sú čoraz častejšie skloňovanou témou v rámci bežných medziľudských konverzácií a úplnou nevyhnutnosťou, pokiaľ ide o moderné podnikanie. Preto sme sa rozhodli, vám tieto mechanizmy, ktoré umožňujú online platby stručne predstaviť a taktiež poodkryť na aké prvky by ste mali pozerať, keď sa rozhodnete si platobnú bránu do svojho podnikania zaobstarať aj vy.

Vstúpte do sveta platobných brán

Platobné brány sú akýsi neviditeľný pomocník, ktorý sa nachádza niekde v cloudovej sfére internetu a pomáha vám realizovať internetové platby. Odbornejšie vysvetlené, platobné brány predstavujú mechanizmy, ktoré sa starajú o jednoduchý a bezproblémový priebeh platobnej transakcie medzi jednou a druhou stranou. Najčastejšie sa jedná o zákazníka a predajcu. Tieto mechanizmy majú za úlohu prečítať jednotlivé informácie medzi danými stranami zúčastňujúcimi sa transakcie, zaznamenať údaje o týchto transakciách a zabezpečiť potrebné finančné prostriedky. V praxi sa jedná o tú neviditeľnú službu, ktorá prepne do aktívneho stavu, keď priložíte vašu kartu napríklad pri platení za potraviny v obchode či pri platení v e-shope.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako si zvoliť tú ideálnu platobnú bránu?

Pokiaľ plánujete do svojho podnikania zaviesť platobnú bránu, je tú séria kľúčových aspektov, ktoré by mali vstúpiť do vášho rozhodovacieho procesu.

Kde ste, kde sú vaši klienti a kde je platobná brána?

Prvým, aj keď pre mnohých ľudí samozrejmým krokom, je dostupnosť vo vašej krajine a krajine subjektov, s ktorými podnikanie plánujete realizovať (obchodní partneri, zákazníci, dodávatelia a podobne). Zdá sa to byť triviálne, ale čudovali by ste sa koľkí podnikatelia najskôr začnú scoutovať internet pre platobné brány a potom si uvedomia, že sa jedná o alternatívu, ktorá neprevádzkuje služby v krajine podnikateľskej činnosti daného subjektu. Ušetrite si čas a pri prvom náznaku favorizácie danej platobnej brány, si okamžite overte či ju môžete využívať aj vo vašej krajine a hlavne v krajine či krajinách, v ktorých sa nachádzajú vaši zákazníci.

Zdroj | adspike.io

Nová platobná brána x váš softvér, vaše webovky, vaše podnikanie

Ako je vami zvolená platobná brána kompatibilná s vašou súčasnou situáciou? Implementovať niečo, čo má možno tisícky výhod a na pohľad to pôsobí oslnivo sa nevypláca. Analyzujte, v akom stave sa nachádza vaše podnikanie, vaše webové stránky, operačné, manažérske či finančné programy a platobné zariadenia. Vyberte si alternatívu, ktorá je pre vás efektívna ako z hľadiska zlepšenie obratu, tak aj z hľadiska efektívnosť implementovania.

Na čo si dať ešte pozor!

Pokiaľ ste sa už uistili, že zvolená platobná brána je vhodne lokalizovaná, efektívne ju viete implementovať do vašej súčasnej situácie, je načase pozrieť sa aj na extra funkcie, ktoré ponúka a ktoré dokážu výrazne zlepšiť fungovanie vášho podnikania. Taktiež stojí za zváženie spôsob, akým budete prevádzkovať platobnú bránu, chcete, aby prebiehal proces kompletne na vašich serveroch alebo si želáte, aby boli informácie o transakcií spracované na serveroch sprostredkovateľa?

Tých kritérií rozhodovania je viac, pre vás je dôležité však vedieť, že každá moderná firma, by platobnou bránou mala disponovať. Moderná doba si žiada moderný prístup a dôležitosť príslušného mechanizmu je odzrkadlená v komforte, ktorý aj vy sami cítite, keď nemusíte so sebou vláčiť ťažkú peňaženku.