Čo očakávať od fitness náramku Honor Band 5?

ZDROJ | Honor

Honor predstavil popri smartfónoch Honor 9X a X Pro nový rad smart náramkov Honor Band 5. Ponúkajú zaujímavé parametre za prijateľnú sumu.

Honor 23. júla oficiálne predstavil novú generáciu fitness náramkov. Honor Band 5 sa na prvý pohľad podobá sérii Honor Band 4, no dostal niekoľko vylepšení v podobe zdravotných funkcií.

Farebný AMOLED displej s uhlopriečkou 0,98 palca má rozlíšenie 240 x 120 pixlov s hustotou 282 PPI. Na obrazovke s 2,5D zakrivením dokáže zobraziť až 45 znakov.

Pozrite siHonor Band 3 – fitness náramok pre vaše športové koníčky

Zariadenie má batériu s kapacitou 100 mAh, ktorá má zabezpečiť výdrž pri aktívnom používaní do 6 dní. V prípade pasívneho využívania výrobca udáva slušnú výdrž – až 14 dní.

Honor Band 5 má optický snímač srdcovej frekvencie vo verzii TruSeen 3.5 (predchádzajúce modely mali TruSeen 3.0). S touto technológiou údajne dostáva monitorovanie srdcovej frekvencie nový rozmer. Pomáha mu totiž algoritmus AI, ktorý nepretržite kontroluje rytmus srdca, spánku a kvality dýchania v reálnom čase. Náramok vďaka analýze spánku dokáže zistiť rôzne spánkové poruchy.

ZDROJ | Honor

Veľkou novinkou je senzor SpO2 slúžiaci na meranie saturácie kyslíka v krvi. Ten samozrejme nevyužijú len horolezci vo vysokých nadmorských výškach, alebo ľudia, ktorí trpia rôznymi respiračnými chorobami (napríklad Hypoxiou).

ZDROJ | Honor

SpO2 umožňuje sledovať množstvo kyslíka v krvi, čo poskytne používateľom lepší obraz o kvalite spánku a môže tiež pomôcť odhaliť únavu v bežnom živote. Umožní naplánovať si tréningy na ideálny čas a ukáže, kedy by nemali ich majitelia pracovať. Podobnú funkciu nájdeme na náramkoch od Fitbitu.

Honor Band 5 je vodotesný do 50 metrov (5 ATM), má 10 športových režimov vrátane automatického aktivovania pri plávaní.

Pozrite siHuami Amazfit GTR – elegantné smarthodinky s až 24-dňovou výdržou

Náramky sa ponúkajú v troch farbách: Midnight Blue, Coral Powder a Meteorite Black, telo je len v čiernej farbe. Novinka od Honoru priamo konkuruje fitness náramku Xiaomi Mi Band 4, ktorá má podobné parametre, dizajn ale aj cenu.

ZDROJ | Honor

Honor Band 5 Standard Edition sa v Číne predáva v prepočte za 25 eur, verzia s NFC príde do obchodov 29. júla zhruba za 29 eur. Dátum uvedenia predaja v našich končinách zatiaľ nebol oznámený, s takýmito nízkymi cenami však určite nerátajte.

ZdrojSparrows News

Komentáre k článku