Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo nás čaká na berlínskej výstave IFA 2017?

Čo nás čaká na berlínskej výstave IFA 2017?
Zdroj | TECHBOX
Števo Porubský
Čo nás čaká na berlínskej výstave IFA 2017?
Zdroj | TECHBOX
Zdroj | TECHBOX

Najväčšia výstava elektroniky v Európe, IFA 2017, otvorí svoje brány už o pár dní. Hoci oficiálneho otvorenia sa dočkáme až 1. septembra, aj tento rok sa niekoľko výrobcov rozhodlo predstaviť svoje novinky ešte pred samotnou výstavou. Čo nás na nej teda čaká?

Zdroj | gpc.ifa-berlin.com

Berlínska výstava IFA je jednoznačne najväčšou výstavou sveta spotrebnej elektroniky v Európe. Väčšia od nej je už len výstava CES v Las Vegas, ktorá býva ale začiatkom roka. IFA každoročne prináša novinky, ktorých sa dočkáme v predvianočnom období. Nebude tomu inak ani tento rok. A, samozrejme, bude pri tom aj TECHBOX, takže nebudete ukrátení o prvé živé fotky či videá.

Acer si na výstavu donesie pravdepodobne low-endové a mid-endové smartfóny. Od tohto výrobcu top-end akosi už neočakávame. Tlačovku má pritom naplánovanú ako prvý, už zajtra o 10:30 hod. Vidieť by sme mali aj niekoľko tabletov, resp. hybridov a určite aj hráčske novinky, ktoré buď výrobca predstavil len nedávno, alebo ešte čakajú na svoje predstavenie.

Alcatel chystá ukázať taktiež svoje nové smartfóny, no vidieť by sme mali aj tablet či smart hodinky. Zatiaľ sú to však iba domnienky. Naživo by sme mali konečne vidieť aj model Flash so štvoricou fotoaparátov. Tlačovka je v pláne až 1. septembra o 10:30 hod.

Zdroj | ASUS

ASUS na IFA 2017 už nemá veľmi čím prekvapiť. Novú sériu smartfónov ZenFone 4 už predstavil pred pár dňami. Je však jasné, že ich v Berlíne uvidíme po prvýkrát naživo. Tešiť sa ale môžme aj na notebookové novinky, resp. hybridné riešenia. Hovorí sa aj o novej generácii smart hodiniek ZenWatch. Isté je, že sa dočkáme noviniek z hernej série ROG, na 31. 8. si totiž ASUS naplánoval tlačovku práve k týmto produktom.

Prekvapujúco bude na IFA 2017 aj BlackBerry cez svoju nemeckú spoločnosť TCT Mobile Germany. Čo však chystá je veľkým tajomstvom. Povráva sa až o dvoch nových smartfónoch, jeden mý pritom mať opäť hardvérovú QWERTY klávesnicu.

Naopak, spoločnosť HTC sa na výstavu vôbec nechystá, minimálne podľa zoznamu vystavovateľov Messe Berlin. Škoda, pretože sme sa tešili na bezdrôtový VR headset HTC Vive.

Huawei si na IFA 2017 prinesú hneď niekoľko noviniek. Chýbať nemajú už predstavené smartfóny, no tešiť sa máme na vylepšený tablet MediaPad M3 či štýlové mid-endové smartfóny Nova, ktoré sú zatiaľ len pre Čínu či vlastného hlasového asistenta. Noviniek sa však dočkáme až 2. septembra.

Na IFA 2017 nebude chýbať ani Lenovo, ktoré chystá tlačovku na 31. augusta neskoro večer. Predstavené by mali byť novinky s logom Motorola, pod ktorou bude Lenovo celosvetovo predávať svoje smartfóny, smart hodinky a možno sa dočkáme už aj tabletu Moto. Dočkať sa však máme aj odolného modelu Moto X4, o ktorom sa hovorí už niekoľko týždňov.

Zdroj | Android Authority

LG bude bezpochyby hviezdiť s novou vlajkovou loďou, LG V30 s obrovským širokouhlým displejom, unikátnym duálnym foťákom a špičkovou výbavou. Máme sa veru na čo tešiť. V tieni tejto novinky sa ale určite objavia aj modely nižších tried. Chýbať nebudú ani televízory, opäť by sme mali vidieť dostupnejšie OLED modely. Samozrejmosťou budú aj produkty pre domácnosť ako smart chladničky, práčky či sušičky.

Nokia na IFA 2017 nemá čím prekvapiť. Keďže pod Nokiu patrí už aj francúzska značka Withings, dočkať by sme sa mohli nových nositeľných zariadení, ale aj produktov do domácnosti. Potvrdzuje to aj vystavovateľ, Nokia France. Veľkým prekvapením by bol model Nokia 9, no na ten si musíme ešte počkať. Skôr sa dočkáme Nokia 3310 3G.

Aj Panasonic sa chystá na IFA 2017. Japonský výrobca sa ako obyčajne zameria na AV produkty a zariadenia do domácnosti. Veľkého prekvapenia sa ale od Panasonicu ale nedočkáme.

Philips taktiež nebude chýbať na výstave. Predstaviť má nové televízory, pričom okrem LCD modelov s Ambilight sa máme dočkať aj top-end modelov s OLED panelmi. Prekvapením by mohli byť nové svetlá Hue. Uvidíme. Tlačovka je v pláne 31. augusta okolo obeda.

Zdroj | Philips

Samsung chce prekvapiť, ale už nebude mať veľmi čím, minimálne nie zo sveta mobilných zariadení. Note8 bol už predstavený, nové modely série Galaxy S prídu až budúci rok. Prekvapením nebude ani smart náramok Gear Fit 2. Prekvapiť ale môže novými televízormi, ktoré budú určite ešte väčšie a prepracovanejšie. Žeby sme sa konečne dočkali aj OLED modelu?

Viac prekvapení sa ale určite dočkáme od Sony. To si na výstavu chystá nové vlajkové lode (opäť) Xperia. Vidieť by sme mohli až tri novinky – klasický model, jeho zväčšenú, ale aj zmenšenú verziu. Tešiť sa ale môžeme aj na nové televízory s OLED panelmi, nové audio hračky či projektory.

Toto ale nie sú zďaleka všetci výrobcovia a novinky, ktoré môžeme na IFA 2017 očakávať. Väčší či menší výrobcovia si na berlínsku výstavu donesú množstvo noviniek, ktoré sa vám budeme snažiť predstaviť čo najskôr od ich predstavenia. Sledujte preto TECHBOX nielen na webe, ale aj na Facebooku, Instagrame či Twittri.

 

 

 

Zdroj