Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo je to Google Play Pass? Nové herné predplatné pre Android

Čo je to Google Play Pass? Nové herné predplatné pre Android
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Čo je to Google Play Pass? Nové herné predplatné pre Android
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google v týchto dňoch otvoril brány hernej predplatnej služby Google Play Pass už aj pre hráčov mobilných hier na Slovensku. O čo ide, čo nová služba ponúka, koľko stojí a ako si ju aktivovať? Na všetky tieto otázky máme pre vás odpoveď.

V skratke…

Google Play Pass je predplatná služba, ktorá vám ponúkne za mesačný poplatok 4,99 € alebo ročný poplatok 29,99 € neobmedzený prístup k viac ako 500 známym titulom pre operačný systém Android. Hry dostupné v rámci tejto služby už neobsahujú reklamy, ani ďalšie doplnkový platený obsah.

Google Play Pass je ďalšia z radu herných predplatných služieb, ktorá vám za fixný mesačný, resp. ročný poplatok poskytne neobmedzený prístup k k priebežne sa meniacej knižnici hier. Inými slovami, predplatný model známy z hudobných a filmových služieb tak už dorazil aj do hernej sféry.

Za fixný mesačný poplatok získate aktuálne prístup k viac ako piatim stovkám hier, v ktorých už po zaplatení mesačného poplatku neuvidíte žiadne reklamy. Hry zahrnuté v Google Pay Pass už taktiež neobsahujú žiadne platené doplnky, teda žiadne truhlice, diamanty či hernú menu, ktorú by si za normálnych okolností môžete najmä v bezplatných hrách dokupovať za reálne peniaze. Ponuka sa navyše každý mesiac rozširuje o nové tituly.

Zdroj | Google

Ako, kde a za koľko?

Nová služba je priamou súčasťou digitálneho obchodu Google Play, v rámci ktorého si ju môžete predplatiť za 4,99 € mesačne, alebo 29,99 € ročne. Ak používate v rámci služieb Google rodinné zdieľanie, prístup do služby Google Play Pass môžete v rámci vašej rodiny zdieľať bez doplatkov.

Jedinou podmienkou pre prístup k službe je vlastnenie smartfónu, tabletu alebo smart televízora s operačným systémom Android 4.4 alebo novším, v ktorom je potrebné mať nainštalovaný Obchod Play vo verzii 16.6.25.

Ak tieto podmienky spĺňate, položku Play Pass by ste mali vidieť zobrazenú v ľavom bočnom menu obchodu. Ak tieto podmienky spĺňate, no Play Pass v bočnom menu stále nevidíte, skúste ešte pár dní počkať. Google totiž novú službu sprístupňuje používateľom na Slovensku vo viacerých vlnách.

Zdroj