Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo je to Apple Music Voice plan? Bude aj na Slovensku?

Čo je to Apple Music Voice plan? Bude aj na Slovensku?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Čo je to Apple Music Voice plan? Bude aj na Slovensku?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple v pondelok nepredstavil len nové MacBooky Pro a slúchadlá AirPods 3. Hneď v úvode sme boli svedkami predstavenia nového mesačného paušálu pre hudobnú službu Apple Music.

Ide o najlacnejší plán, za ktorý Apple pýta len 4,99 dolárov. Oproti bežnému plánu, ktorý v USA stojí 9,99 doláru je to poriadna zľava. Kde je teda háčik?

Pozrite si

Všetko o hudobných streamovacích službách: Apple Music

Ako naznačuje názov služby, ide o hlasový plán. Hudbu z Apple Music si môžete spúšťať len cez hlasovú asistentku Siri. Hudbu teda môžete počúvať cez iPhone, iPad, počítače Mac, Apple Watch, Apple TV, HomePod, CarPlay či AirPods. Podporované nie sú tretie strany, ako napríklad smart TV Samsung, Amazon Echo a pod.

Apple Music Voice plán vám umožní plný prístup do katalógu Apple Music, môžete si prehrať akúkoľvek skladbu, platňu, playlist, alebo tematické zoznamy skladieb.

Apple k novej službe ponúka 7-dňové bezplatné obdobie, zaujímavé je, že po jeho skončení sa automaticky neobnoví, ale ponúknu sa vám na výber rôzne plány predplatného využívania Apple Music.

Na prehrávanie sa nepoužíva rozhranie aplikácie Apple Music (u nás nazvaná Hudba). Aplikácia Hudba zobrazí pre Voice úplne iné rozhranie. K dispozícii bude aj špeciálna nápoveda, ktorá vám pomôže naučiť sa komunikovať s Apple Music cez Siri. Apple Music Voice neponúka Dolby Atmos Spatial Audio, Lossless music, videoklipy a texty piesní.

Apple Music Voice nemá priamu konkurenciu. Niečo podobné ponúka len Amazon Music, kde si za 3,99 dolárov môžete zadávať prehrávanie hudby cez hlasovú asistentku Alexa. Služba je však obmedzená len na jedno zariadenie (Echo alebo Fire TV).

Zdroj | Apple

Dá sa Apple Music Voice plán využívať na Slovensku? Ak rozmýšľate, že si túto službu aktivujete, máte smolu. Momentánne nie je spustená, rozbehnúť sa má do konca roka v sedemnástich krajinách: USA, Veľkej Británii, Austrálii, Rakúsku, Kanade, Číne, Francúzsku, Nemecku, Hongkongu, Indii, Írsku, Taliansku, Japonsku, Mexiku, Novom Zélande, Španielsku a Taiwane. Krajiny nepodporujúce Siri sa zrejme do tohto zoznamu nedostanú ani neskôr.