Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čo dnes pozerať na streame? dokument Shawn Mendes: In Wonder alebo Sviňu

Čo dnes pozerať na streame? dokument Shawn Mendes: In Wonder alebo Sviňu
Zdroj | SME
Michal Spiegel
Čo dnes pozerať na streame? dokument Shawn Mendes: In Wonder alebo Sviňu
Zdroj | SME
Zdroj | SME

Dnes máme pre vás dva tipy na filmy na Netflixe – jeden je dokumentárny film o spevákovi Shawnovi Mendesovi a druhý je slovenský politický triler Sviňa.

Netflix za posledný rok pridal veľké množstvo slovenských aj českých filmov. Väčšinou však išlo o staršie filmy, prípadne filmové klasiky. Preto je prekvapením, že sa na Netflixe pred pár dňami objavil slovenský film Sviňa, ktorý ešte nevyšiel ani v rámci oficiálnej distribúcie na DVD.

Pozrite si

Netflix spúšťa prvý televízny kanál, objaví sa aj na Slovensku?

Tí, ktorí nemali to šťastie vidieť Sviňu v kinách tak môžu urobiť doma. Nie je tak prekvapením, že film sa dostal do prvej desiatky najsledovanejších filmov na slovenskom Netflixe.

Sviňa bola natočená podľa knižnej predlohy novinára Arpáda Soltésza a ukazuje „fiktívny“ príbeh slovenskej politiky s najznámejšími kauzami, ktoré sa do značnej miery inšpirovali tými reálnymi. Príbeh zneužívania dievčat v zariadení pre mladistvých, vražda novinára či podvody s agrodotáciami. To je len pár príbehov a motívov, s ktorými pracuje silný film Sviňa.

Pozrite si

James Bond prichádza na HBO GO a to všetkých 26 častí

Pokiaľ chcete skôr ľahší žáner, na Netflixe je od dnes dostupný dokumentárny film Shawn Mendes: In Wonder. Shawn Mendes sa vypracoval ako amatérsky spevák, ktorý prespieval známe pesničky a zdieľal ich na sociálnej sieti Vine (predchodca TikTok) v roku 2013. Následne sa z mladého kanadského speváka stala svetová hviezda.

Práve film Shawn Mendes: In Wonder rozpráva o jeho prudkom úspechu, vzťahoch a tiež sláve. Natáčanie prebiehalo počas jeho svetového turné.

Pokiaľ chcete ďalšie tipy na seriály či filmy, ktoré pribúdajú na streamovacích službách, sledujte naše články „Čo dnes pozerať„, ktoré sa budeme snažiť vydávať na dennej báze. Taktiež si nenechajte ujsť naše pravidelné články top 6 seriálov a top 6 filmov na streamovacích službách.