Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Citroën ë-SpaceTourer odvezie 9 cestujúcich úplne bez emisií

Citroën ë-SpaceTourer odvezie 9 cestujúcich úplne bez emisií
Zdroj | Citroën
Števo Porubský
Citroën ë-SpaceTourer odvezie 9 cestujúcich úplne bez emisií
Zdroj | Citroën
Zdroj | Citroën

Citroën po plne elektrickej dodávke e-Jumpy predstavuje už aj verziu pre osobnú prepravu – ë-SpaceTourer. Novinka ponúkne prakticky rovnaké parametre ako e-Jumpy, výhodou má byť hlavne variabilita sedadiel.

Zdroj | Citroën

Aj Citroën ë-SpaceTourer je postavený na plne elektrickej platforme EMP2 od PSA, na ktorej stoja viaceré dodávky či mikrobusy od PSA. Videli sme napríklad už spomínaný e-Jumpy, ale aj Toyota PROACE electric, Opel Vivaro-e či Peugeot e-Expert a e-Traveller.

Novinka bude dostupná s dvojicou batérií. Základom bude 50 kWh batéria s dojazdom 230 km na jedno nabitie, drahší model bude disponovať 75 kWh batériou s dojazdom 330 km. Batériu bude možné nabíjať doma maximálne 11 kW nabíjačkou (za príplatok), mimo domova je možné využiť 100 kW nabíjačku.

Zdroj | Citroën

V predaji bude v troch veľkostiach – XS (4,60 m), M (4,95 m) a XL (5,30 m). Zároveň bude možné objednať si ho vštyroch stupňoch výbavy – Feel, Shine, Business a Business Lounge. Výška je príjemných 1,9 m, takže sa s ním zmestíte aj do väčšiny podzemných garáží. 

Zdroj | Citroën

O pohon sa bude starať už známy 100 kW elektromotor poháňajúci prednú nápravu. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 130 km/h. K dispozícii budú tri režimy pre jazdu – Normal – 80 kW/210 Nm, Eco – 60 kW/190 Nm a Power – 100 kW/260Nm.

Zákazníci si budú môcť vybrať aj počet sedadiel. Maximom je 9, minimom zas 6. V závislosti od verzie budú sedadlá klasické, alebo komfortnejšie, väčšie.

Zdroj | Citroën

Vo výbava by nemala chýbať 3D navigácia s on-line pripojením Citroën Connect Nav, head-up displej, rozpoznávanie značiek či automatické prepínanie svetiel. Poteší aj pomoc s rozjadom do kopca, sledovanie vodiča, ale aj jazdných pruhov, vyhýbanie sa kolíziám, kamerový parkovací systém, systém Grip Control, sledovanie mŕtveho uhla apod. Do výbavy je tak možné dať

Zdroj | Citroën

Chýbať nemá ani mobilná appka na vzdialenú správu vozidla. Samozrejmosťou je aj 8-ročná záruka na batériu, resp. 160 000 km.

Ani v tomto prípade PSA nepotvrdila presnejší termín uvedenia na trh a ani predpokladanú cenu svojej ďalšej elektrickej dodávky.

Zdroj