Čističky vzduchu Smart Air Purifier dokážu viac, než sa môže zdať

ZDROJ | Xiaomi

Xiaomi rozšírilo svoju ponuku inteligentných čističiek vzduchu série Smart Air Purifier o tri nové modely. Čistý vzduch je nočnou morou najmä alergikov, ale pre zdravý a kvalitný život sú čističky užitočné prakticky pre každého.

Nová séria Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro, 4 a 4 Lite sľubuje zdravšie a čistejšie prostredie v interiéroch, vysokú účinnosť filtrácie, presné tepelné snímače a senzory vlhkosti. Novinky sa líšia funkciami, ale najmä filtračným systémom.

Pozrite siOtestovali sme 5 prémiových čističiek vzduchu z celého sveta

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro je vybavené filtračným systémom 3-in-1, ten kombinuje elektrostatický náboj a technológie mechanickej filtrácie na zachytenie 99,97 % látok znečisťujúcich ovzdušie s veľkosťou do 0,3  mikrónu.

ZDROJ | Xiaomi

Čistička si poradí aj so srsťou domácich zvierat, bavlnenými vláknami a ďalšími znečisťujúcimi látkami.

O presnú detekciu inhalovateľných častíc rôznych veľkostí a ich maximálne možnej filtrácie sa starajú senzory PM2.5 a PM10. Výrobca pridal ionizátor, ktorý pomáha zachytávať znečisťujúce látky v povetrí. Smart Air Purifier 4 Pro dokáže prefiltrovať vzduch v miestnosti do rozlohy 40 m2 každých 15 minút (500 m3/h PCADR a 185 m3/h FCADR).

ZDROJ | Xiaomi

Okrem dobrého filtračného výkonu a moderného vzhľadu má Smart Air Purifier 4 Pro nízku hlučnosť (33,7 dB), prevádzka zariadenia vás tak nebude vyrušovať ani v spálni. Dotykový OLED displej umožňuje rýchly náhľad základných parametrov (štatistiky AQI, teplota a vlhkosť vzduchu) a ich rýchle úpravy.

Pozrite siXiaomi má nové Redmi Note 11 smartfóny! Rozbijú trh cenou a funkciami?

Smart v označení znamená, že môžete pomocou aplikácie Xiaomi Home na diaľku ovládať zariadenie a jednoducho plánovať rutiny čistenia či nastavovať automatizáciu s inými smart zariadeniami od Xiaomi. Aplikácia vám tiež ukáže stav filtra.

ZDROJ | Xiaomi

Nové čističky série Xiaomi Smart Air Purifier 4 podporujú hlasových asistentov Google Assistant a Amazon Alexa.

ZDROJ | Xiaomi

Top model Smart Air Purifier 4 Pro si môžete kúpiť už aj na Slovensku, cena je stanovená na 289 eur. Aj Xiaomi Smart Air Purifier 4 môžete kúpiť u nášho oficiálneho predajcu, a to za 214,90 eur. Základný model, Smart Air Purifier 4 Lite, sa na Slovensku predáva za sympatických 159,90 eur.

ZDROJ | Xiaomi

ZdrojTlačová správa