Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čínske NIO pripravuje konkurenta pre BMW i7 či Mercedes EQS

Čínske NIO pripravuje konkurenta pre BMW i7 či Mercedes EQS
Igor Neštrák
Čínske NIO pripravuje konkurenta pre BMW i7 či Mercedes EQS

Čínsky výrobca NIO, ktorý okrem produkcie elektromobilov je známy svojimi výmennými stanicami akumulátorov, ohlásil príchod vlajkovej lode. Model, ktorého označenie zatiaľ nie je známe, bude konkurovať luxusných elektromobilom ako sú Lucid Air, Mercedes EQS alebo nedávno predstavené BMW i7.

Vlajkový sedan pod značkou NIO bude na samom piedestáli prezentovať značku nielen v Číne, ale aj v Európe. Cena tohto modelu sa bude pohybovať na úrovni 140 000 €, čo vzhľadom na doterajšiu produkciu predstavuje ambiciózny plán.

NIO aktuálne vyrába 5 modelov, tri modelové rady sú tvorené vozidlami SUV a dve rady klasickými sedanmi. Súčasný vrchol produkcie predstavuje model NIO ET7, sedan, ktorý rozmerovo je porovnateľný s Tesla Model S. Výrobca je zatiaľ skúpy na informácie, príchod nového modelu je naplánovaný na rok 2024.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento čínsky výrobca bol založený v roku 2014 a má za sebou predaj už viac ako 300 000 elektromobilov. Na záver roka 2021 spustila spoločnosť expanziu na územní Európy, kedy v Nórsku začala s predajom svojich elektromobilov. Len pred niekoľkými týždňami začalo NIO svoje vozidlá dodávať aj do Nemecka.

Začiatkom roka 2023 plánuje predaj spustiť v Holandsku, Švédsku a v Dánsku. Expanzia sa nezastaví len v Európe, ale v nasledujúcich rokoch bude pokračovať v Japonsku a v Austrálii. NIO však zatiaľ stále nepôsobí v USA, ale podľa poslednej správy má v úmysle na tomto trhu pôsobiť najneskôr do roku 2025.

Zdroj