Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čím som žil posledný mesiac? The Crown, podvodmi aj Škodou Octaviou RS

Čím som žil posledný mesiac? The Crown, podvodmi aj Škodou Octaviou RS
Zdroj | Medium
Michal Spiegel
Čím som žil posledný mesiac? The Crown, podvodmi aj Škodou Octaviou RS
Zdroj | Medium
Zdroj | Medium

Písal som to pred mesiacom a napíšem to znovu. Počas tejto korony dni utekajú akosi oveľa rýchlejšie a keď sa obzerám, čo sa za posledný mesiac udialo, opäť sa tohto celkom nakopilo.

Oneskorenec v The Crown

Najdrahší britský seriál súčasnosti ma dlhé roky na Netflixe obchádzal aj keď o ňom rozprával doslova každý v mojom okolí. Zaujíma ma história aj som sa vždy chcel dozvedieť viac ako britskej kráľovskej rodine, no po pozretí prvých častí prvej série pred dvomi rokmi som mu nejako neprišiel na chuť. Potom však prišiel lockdown jeden, druhý a ja som sa rozhodol dať tomuto veľdielu druhú šancu.

Za menej ako mesiac som tak úspešne zavŕšil prvú, druhú aj tretiu sériu a momentálne začínam zatiaľ poslednú a najkontroverznejšiu štvrtú sériu, v ktorej princ Charles spoznáva Dianu Spencer. Podľa vyjadrení historikov aj samotného okolia kráľovskej rodiny práve posledná séria tohto úspešného Netflix seriálu značne ohýba jednotlivé udalosti. Seriály však pozeráme nie iba kvôli historickej pravde, ale aj kvôli zabaveniu sa.

Ako náročného diváka ma o to viac teší výborná výprava, ktorá zahŕňa anglické paláce či škótske kopce a hlavne kvalitné výkony hercov, ktorí vo väčšine prípadov akoby z oka vypadli svojim skutočným predlohám.

Pozrite si

13 filmov nominovaných na Oscara, ktoré si môžete pozrieť na streamoch

Podvody všade okolo

Od roku 2021 sa v TECHBOX.sk intenzívne venujeme hoaxom, podvodom a technologickým hrozbám. Paradoxom je, že čím viac o nich píšeme, tým sa častejšie objavujú v mojom okolí.

Vo februári sme napríklad informovali o podvodných telefonátoch, ktoré sa maskujú za technickú podporu spoločnosti Microsoft a za posledný týždeň mi „pracovníci“ so silným indickým prízvukom volali trikrát, že mi chcú pomôcť zabezpečiť počítač. V rovnakom článku sme spomínali falošný TECHBOX Instagram účet a za posledný mesiac sa objavili ďalšie dva, ktoré sa snažia oklamať našich fanúšikov.

Začiatkom roku sme písali o hrozbe Phishingu, ktorá sa dôveryhodným spôsobom snaží od ľudí vylákať údaje alebo peniaze a prednedávnom sa mi ozval kupujúci na internetovom bazáre, ktorý mi napísal cez WhatsApp, aby som poslal číslo karty, na ktorú mi chcel poslať peniaze. Nezabudol priložiť podozrivý link, kde mám vraj vložiť údaje karty. Toto všetko iba dokazuje, že s postupujúcou pandémiou a krízou sa masívne rozmáhajú rôzne podvody. Preto buďte obozretní a nenechajte sa nachytať.

Zdroj | Wikimedia Commons
Pozrite si

Hoaxy na tento týždeň – podvody v mene Microsoftu a falošný TECHBOX Instagram

RS a splnený sen

Keď som mal možnosť minulý rok testovať viackrát novú Octaviu v rôznych verziách, vyjadril som sa, že ide o jedno z najlepších áut, aké som mal možnosť vyskúšať. Dôvodom boli výborné jazdné vlastnosti a hlavne vyspelé technológie, ktoré by som skôr očakával pri prémiovejších vozidlách a ktoré nemali chybu.  Vyskúšal som plug-in hybridnú iV, testoval som hybridnú E-TEC, no celý čas som pokukoval po športovej verzii Škoda Octavia RS.

Priznám sa, že keď som si ju nablýskanú preberal v Škode začiatkom mesiaca, splnil sa mi sen. Pokiaľ vás zaujíma, ako v nej funguje hlasová asistentka Laura, neprehliadnite náš článok.