Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čím som žil posledný mesiac? Rozbehom technologického kolotoča, aj hrami

Čím som žil posledný mesiac? Rozbehom technologického kolotoča, aj hrami
Stanislav Vinc
Čím som žil posledný mesiac? Rozbehom technologického kolotoča, aj hrami

Po vianočnom ošiali a silvestrovských oslavách zostáva v prvých januárových dňoch iba slabá ozvena. Svet sa vždy v tomto období na chvíľu zastaví, vo svete sa nedeje v zásade nič prevratné a rovnako je to aj vo svete technológií. Až kým neodštartuje výstava CES, ku ktorej sa tento rok pridal aj Galaxy Unpacked…

V redakcii sme sa rozhodli, že vám pravidelne a na striedačku zrekapitulujeme, čím sme za posledný mesiac žili… a že toho bolo za uplynulý mesiac dosť! Začiatkom januára sa totiž v Las Vegas, teda pardon, tentokrát v Meetoch, Zoomoch a Teamsoch otvorili pomyselné brány výstavy CES 2021, ktorá nebola aj napriek pandémii chudobná na zaujímavé novinky.

Na virtuálnu účasť na tlačových konferenciách sme si už nejako zvykli, tá podstatná časť napokon príde aj tak fyzicky za nami. Mám na mysli novinky z výstavy CES, ktoré v dňoch, týždňoch a mesiacoch po skončení výstavy máme možnosť testovať aj osobne v našej redakcii. Tento rok však tento harmonogram zamiešal Samsung s novou sériou smartfónov Galaxy S21 5G.

V poobedňajších hodinách 14. januára sme tak mali možnosť spoznať novú sériu oficiálne a vo večerných hodinách sme už mali všetky tri novinky aj v našej redakcii. Kolega Michal Biznár si vzal na paškál modely Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G, mne pristál na stole model Galaxy S21 Ultra 5G.

 

Keď som dostal do rúk novú vlajkovú loď, spomenul som si na testovanie jej predchodcu. Tú som totiž minulý rok stihol otestovať ešte tesne pred začiatkom pandémie. Pri tejto testovačke som si už oveľa viac vážil prítomnosť snímača odtlačkov, vďaka ktorému som mohol smartfón odomykať na verejnosti aj s rúškom na tvári. Aj takáto banalita dokáže potešiť človeka, ktorého každodenným zariadením je iPhone s dnes nie až tak šikovným Face ID.

Spolu s týmto modelom som dostal do rúk aj nový lokalizačný prívesok Samsung Galaxy SmartTag. Takýchto príveskov tu už bolo… Tento ma ale zaujal špecifickou „záchrannou sieťou“, vďaka ktorej ho dokáže v teréne vyhľadať prakticky akékoľvek cudzie zariadenie z rodiny Samsung Galaxy. Bližšie som už ale jeho fungovanie popísal na našom Instagrame.

Aby toho Samsungu nebolo v priebehu januára málo, za modelom Galaxy S21 Ultra 5G som sa ešte dodatočne obzrel po tom, čo sme do rúk dostali aj jeho silikónový obal s integrovaným perom S Pen. Pri jeho testovaní mi ale v ušiach hrala ďalšia novinka z rodiny Galaxy, ktorej test si budete môcť prečítať na našom webe už o pár dní.

Pozrite si

Koniec série Note? Vyskúšali sme S Pen na novom Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Reč je samozrejme o slúchadlách Samsung Galaxy Buds Pro, ktoré ma najmä po nie až tak dobrej skúsenosti s predchádzajúcimi fazuľkami extrémne prekvapili, v pozitívnom zmysle.

Január si však v mojom prípade pre seba celkom neuchmatol iba Samsung. Len pár dní po celosvetovej premiére v rámci výstavy CES som totiž dostal do rúk aj nový herný laptop, ktorý v sebe spája úplne novú 30. sériu grafických kariet NVIDIA GeForce RTX pre notebooky, nový procesor od AMD a najmä Quad HD obrazovku s obnovovacou frekvenciou 165 Hz. Prvé dojmy z tejto hernej nálože vám budem môcť prezradiť už zhruba o týždeň.

Pozrite si

Notebookoví hráči tešte sa, začína éra QHD/165 Hz obrazoviek

No a čím zakončiť nabitý technologicko-herný január? Napríklad aj novým parťákom pod televízor. Keď je naskladnenie nového PlayStationu 5 v nedohľadne, aj celoživotný fanúšik konzol od Sony začne pokukovať po Xboxe. Navyše, Game Pass vyzerá lákavo, prečo ho teda nevyskúšať s najlacnejšou next-gen konzolou? Prvé dojmy z nového Xbox Series S už čoskoro…