Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Čím sa schladiť? Vybrali sme zaujímavé gadgety

Čím sa schladiť? Vybrali sme zaujímavé gadgety
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Čím sa schladiť? Vybrali sme zaujímavé gadgety
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Ľuďom nevyhoviete, stále sa na všetko sťažujú. Včera to bola zima a nečas, dnes je zas priveľké teplo. Vybrali sme niekoľko zaradení, ktoré vám pomôžu ochladiť sa v rozhorúčenom dni.

Mnohí sa nazdávajú, že najlepšie sa ochladia v klimatizovanej miestnosti –  a majú pravdu. Ak sa to s chladením nepreženie. No nie každý má to šťastie, aby si hovel v takomto prostredí. Mnohí z nás sa musia presúvať, alebo im jednoducho takýto chladný vzduch nerobí dobre.

Starým a osvedčeným evergreenom je ventilátor. Rozvíri horúci vzduch, nemá veľkú spotrebu čoraz drahšej elektriny a je ľahko prenosný. Ak vám starší dosluhuje, možno vás inšpirujeme tromi modelmi, ktoré sme vybrali.

Zdroj | Concept

Prvým modelom je stĺpový ventilátor Concept VS5140. Zaujme moderným a elegantným designom, vďaka ktorému sa hodí do každej domácnosti. Prednosťou je jeho bezlopatkové prevedenie, čo ocenia domácnosti s malými deťmi, pretože eliminuje nebezpečie úrazu. Ventilátor je vybavený stabilnou základňou, ktorá zaisťuje maximálnu bezpečnosť počas prevádzky a zabraňuje nechcenému prevrhnutiu. S príkonom 50 W sa radí medzi úsporné spotrebiče.

Druhým zariadením je stĺpový ventilátor Simon od renomovanej spoločnosti Stadler Form. Vďaka unikátnej 3D oscilácii dokáže ochladiť vzduch do vzdialenosti až 10 metrov, a to pri veľmi nízkej hlučnosti. Ponúka 10 úrovní rýchlosti prúdenia vzduchu a režim Natural Breeze. Všetky funkcie ventilátora Simon ovládate pohodlne pohovky vďaka diaľkovému ovládaču. Oceníte aj minimalistický dizajn a jednoduchú údržbu.

Zdroj | Stadler Form

Ekonomickým riešením je stojanový ventilátor Sencor SFN 4047WH. Má nastaviteľnú výšku od 103 do 126 cm. Je vybavený tromi rýchlostnými stupňami, z ktorých si vyberiete ten ideálny pre seba. Nechýba funkcia automatickej rotácie v uhle 90°. Na konci stojanu nájdete krížovú základňu s protisklzovými nohami, zaistí bezpečnú stabilitu zariadenia.

Zdroj | Sencor

Sencor SFN 4047WH je vybavený príkonom 50 wattov a lopatkami s priemerom 40 cm.

Chcete niečo jedinečné a pritom univerzálne? Nech sa páči! Nový zvlhčovač Ben 3v1 spája v jednom výrobku účinný zvlhčovač vzduchu, výkonný aróma difuzér a unikátnu funkciu elektrického plameňa Amber Light. Práve elektrický plameň sa postará o romantickú atmosféru vo vašej obývačke.

Zvlhčovač Ben rozptýli do vzduchu až 160 g vody za hodinu. Optimálnu vlhkosť vzduchu tak dokáže zabezpečiť v obývačke či spálni veľkej až 25 m². Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Ben zabezpečuje optimálnu vlhkosť vzduchu pri veľmi nízkej spotrebe energie. Vďaka ultrazvukovej technológii vytvára malé kvapôčky vody, ktoré sa rozptyľujú do priestoru a prinesú do teplej miestnosti svieži vzduch.

Pozrite si

Vyhrajte smart čističku vzduchu ROGER od Stadler Form

Zaujímavou voľbou v horúcich dňoch a nociach sú ochladzovače vzduchu. Na trhu ich ponúka viacero výrobcov. My sme do našej ponuky vybrali dva modely. Prvým je OneConcept Baltic Black, ktorý je aktuálne za zvýhodnenú cenu. Ide o efektívny chladič vzduchu, ktorý zlepšuje klímu stredne veľkých miestnosti.

Zdroj | OneConcept

Jeho základnou funkciou je inteligentná kombinácia ventilátora a klimatizácie, ktorá prináša do miestnosti prúd studeného vzduchu. Chladenie fúkaného vzduchu sa dosahuje odparovaním vody/ľadu z 6-litrového zásobníka vody. Okrem chladenia vzduchu sa Baltic Black odlišuje od bežných ventilátorov tým, že vzduch zvlhčuje a čistí pre zlepšenie klímy v miestnosti.

Druhým modelom ochladzovača vzduchu je Noaton AE 6160. Dokáže ochladiť miestnosť s veľkosťou až do 25 m². Kompaktné rozmery a zabudované kolieska umožňujú ľahký presun v rámci vašej domácnosti.

Zdroj | Noaton

Pre jednoduchšiu obsluhu je stroj vybavený dotykovým panelom, ale je možné ho ovládať aj diaľkovým ovládaním. Displej ochladzovača ukazuje aktuálnu teplotu v miestnosti a v prípade použitia časovača aj odpočet hodín do vypnutia.

Výborník ľadu je zariadenie, ktoré príde vhod nielen aj v reštaurácii, ale i v domácnosti. V zásade ide o jednoduchý prístroj, ktorý vďaka chladiacemu systému zamrazí kvapalinu a pomocou teplého vzduchu ju vytvaruje do požadovaného tvaru.

Zdroj | Sencor

Sencor SIM 3000BK dokáže vytvoriť za 24 hodín až 12 kg ľadu. Má kompaktný a prenosný dizajn, ktorí oceníte aj v menších kuchyniach, stačí aby ste mali po ruke zásuvku na elektrickú energiu. Funkcia automatického vypnutia zaručuje zastavenie výroby ľadu, akonáhle je zásobník plný alebo v prípade, keď je prázdny zásobník vody.

Vynikajúco sa osviežite zmrzlinou. Ak sa vám nechce nikde chodiť, alebo dávate prednosť domácej výrobe, kde viete, čo jete, môžete siahnuť napríklad po modeli Domo DO2309I.

Zdroj | Domo

S týmto prístrojom si vyrobíte až liter zmrzliny. Tvorí ho odnímateľná nádoba s dômyselne riešeným priehľadným vekom s otvorom na pridávanie ingrediencií. Stačí len stisnúť tlačidlo a zariadenie sa o všetko postará.

Ariete 642 Gran Gelato

Ariete vyvinulo výrobník zmrzliny Gran Gelato, je ideálny na prípravu akejkoľvek príchute zmrzliny, sorbetu alebo mrazeného jogurtu za pár minút. Chladiacu misku stačí dať do mrazničky a začať pripravovať svoju obľúbenú zmrzlinovú príchuť priamo doma.

Zdroj | Ariete

Vďaka dvojitej izolácii chladiacej nádoby je zmrzlina hotová len za 30 minút, stačí zvoliť ingrediencie, mlieko, čerstvé ovocie, ale i čokoládu či sušené ovocie a naliať zmes priamo do výrobníka zmrzliny Gran Gelato.

Vybrali ste si? Ukázali sme vám, že okrem klimatizácií existujú aj iné riešenia, ako si spríjemniť horúce dni a noci. Ak uvažujete predsa len o klíme, pozrite si náš článok Je vám teplo? Vieme, ktoré klimatizácie sa oplatia a navyše sú smart, kde nájdete množstvo praktických informácií.