Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Chybná aktualizácia Windowsu 10 vám zariadenie ponorí do absolútneho ticha

Chybná aktualizácia Windowsu 10 vám zariadenie ponorí do absolútneho ticha
Zdroj | Microsoft
Michal Sobek
Chybná aktualizácia Windowsu 10 vám zariadenie ponorí do absolútneho ticha
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

V mesiaci júl spoločnosť Microsoft prvýkrát testovala možnosť voliteľnej opravy systémy Windows 10, ale neskôr niektoré zmeny prišli aj ako súčasťou mesačnej augustovej aktualizácie. Zdá sa, že aktualizácia KB5015878 narobí viac problémov, hlavne so zvukom.

Táto aktualizácia riešila problémy Windowsu 10, hlavne čo sa týka nastavenia viacerých monitorov, ako aj problémov s prehrávaním videa. Odvtedy Microsoft aktualizoval aj Windows Health Dashboard, aby uviedol, že aktualizácia KB5015878 bola stiahnutá späť kvôli výskytu nového problému.

Podľa spoločnosti Microsoft môžu byť po inštalácii tejto aktualizácie alebo novšej niektoré systémy Windows 10 úplne stlmené a nebudú prehrávať žiadny zvuk. Iné systémy Windows 10 nemusia na určitých portoch alebo v určitých aplikáciách vydávať zvuk, takže Windows 10 sa ponoril do absolútneho ticha.

Obsah pokračuje pod reklamou

Väčšina zasiahnutých systémov Windows 10 mala pred inštaláciou aktualizácie vypnuté nastavenie vylepšenia zvuku. Spoločnosť Microsoft zabránila šíreniu tejto aktualizácie, ale ak ste ju už nainštalovali, problém môže pretrvávať a vy budete musieť postupovať podľa niektorých oficiálnych riešení.

Táto chyba sa týka iba zariadení so systémom Windows 10 verzie 20H2, 21H1 a 21H2. Windows 11 tento problém zatiaľ nezasiahol. Ak ste túto aktualizáciu ešte nenainštalovali, môžete aktualizovať ovládače zvuku vo Windows Update, aby ste zabránili výskytu problému.

V inom prípade, ak ste nainštalovali aktualizáciu a zvuk vám neprehrávajú iba niektoré aplikácie, môžete sa pokúsiť uistiť sa, že je vybratý správny zvukový výstup. Konečné riešenie navrhnuté spoločnosťou Microsoft zahŕňa dodržiavanie príručky spoločnosti Microsoft o zakázaní vylepšení zvuku.

Ku nastaveniam zvukových vylepšení sa dostanete cez Štart > Nastavenia > Systém > Zvuk. Riešenia sú pomerne jednoduché a ich dokončenie by nemalo trvať dlhšie ako niekoľko minút.

Zdroj