Chcete zadarmo Renault ZOE? Presťahujte sa do Francúzska

ZDROJ | Renault

Renault predstavil netradičný projekt, vďaka ktorému dostane každá rodina v Appy, mestečku v regióne Ariege na juhu Francúzska, elektromobil ZOE a domácu nabíjačku.

Ako isto tušíte, Appy má len pár obyvateľov, v posledných rokoch ich počet neprekročil 30. Počas nasledujúcich troch rokoch bude mať každá domácnosť v Appy elektrický Renault ZOE.

Automobilka si pre tento priekopnícky experiment vybralo toto mestečko aj preto, že ide o jedno z najizolovanejších vo Francúzsku. ZOE má ponúknuť slušný dojazd, ktorý podľa WLTP má byť až do 390 kilometrov.

Okrem toho, že bude mať každá rodina svoju vlastnú nabíjačku, Renault vybuduje aj jednu verejnú. Koncern verí, že vďaka tomuto experimentu lepšie pochopí spôsob, akým zákazníci interagujú s elektromobilmi počas pravidelného používania.

Pozrite siRenault ZOE Z.E. 40 dokáže bez problémov prejsť aj 300 km

Vyzerá to tak, že Appy budú najvyspelejším mestom na svete, aspoň čo sa týka používania elektromobilov a predbehnú aj doterajšiu jednotku, Nórsko. Pravdepodobne bude raz takto vyzerať každé mesto na svete a na vlastníkov automobilov so spaľovacími motormi sa budeme dívať ako dnes vnímame jazdcov na koni.

ZdrojRenault

Komentáre k článku