Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Chcete začať behať s Apple Watch? Appka Watch to 5K vás postaví z gauča

Chcete začať behať s Apple Watch? Appka Watch to 5K vás postaví z gauča
Zdroj | Bruno Nascimento
Stanislav Vinc
Chcete začať behať s Apple Watch? Appka Watch to 5K vás postaví z gauča
Zdroj | Bruno Nascimento
Zdroj | Bruno Nascimento

Beh patrí medzi športy, ku ktorým pre začatie okrem kvalitnej obuvi už v podstate nič ďalšie nepotrebujete. Ak sa však premáhate k prvým metrom doslova „z gauča“ a zároveň máte po ruke hodinky Apple Watch, do formy na zabehnutie 5 kilometrov sa môžete dostať vďaka aplikácii Watch to 5K.

Aplikácia Watch to 5K je pre našu sekciu Aplikácie a hry trochu netypická. Nejde totiž o aplikáciu pre Android alebo iOS, ale priamo pre inteligentné hodinky Apple Watch a práve v tom je jej čaro. Od podobných aplikácií založených na programe C25K vám samostatná aplikácia Watch to 5K pre hodinky umožní zabehnúť vaše prvé metre aj bez smartfónu.

Čo je to C25K? Trochu sme to naznačili už v úvode a malou napovedou je aj názov spomínanej aplikácie. Skratku C25K môžeme rozvinúť a preložiť do slovenčiny ako „Z gauča k 5 kilometrom“. Pod týmto názvom sa napokon ukrýva bežecký program, ktorý vás prevedie od striedavej prechádzky s ľahkým behom až k záveru, v ktorom by ste mali bez problémov zabehnúť 5 kilometrov.

Aplikácia Watch to 5K vám poskytne celý bežecký program v jednoduchej, samostatnej aplikácii pre Apple Watch. Hodinky vám počas behu dajú vedieť kedy je potrebné spomaliť na chôdzu a naopak začať opäť behať, pričom letmým pohľadom na displej hodiniek rýchlo zistíte, koľko takýchto striedaní vás ešte čaká do konca aktuálneho behu.

Zdroj | Ben Callis

Aplikácia samozrejme ukladá všetky tréningy do centrálnej aplikácie Zdravie. Aplikácii by sa však dal vytknúť chýbajúci záznam absolvovanej trasy podľa GPS. Na druhej strane, v zázname nechýbajú podstatnejšie údaje, akými sú aktívne kalórie, vzdialenosť, priemerný tep, tempo a graf srdcovej frekvencie.

Pozrite si

Všetko čo potrebujete vedieť o Apple Fitness +

Watch to 5K je samozrejme jedna z mnohých aplikácií postavených na programe C25K. Unikátna je však vo svojej jednoduchosti a nezávislosti od smartfónu, vďaka tomu môžete na vaše tréningy vybehnúť iba s hodinkami a prípadne aj Bluetooth slúchadlami s obľúbenou hudbou či podcastom v ušiach.

Stiahnuť aplikáciu

Zdroj