Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Chcete vedieť, kedy vaše dieťa odíde zo školy? Google aktualizoval Family Link

Chcete vedieť, kedy vaše dieťa odíde zo školy? Google aktualizoval Family Link
Zdroj | Google
Michal Sobek
Chcete vedieť, kedy vaše dieťa odíde zo školy? Google aktualizoval Family Link
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Spoločnosť Google prerobila svoju aplikáciu Family Link. Tá slúži pre rodičovskú kontrolu a po novom má jednoduchšie rozhranie a nové funkcie ako napríklad možnosť dostať upozornenia, keď ich deti opustia známe miesta.

Family Link umožňuje rodičom spravovať zariadenia s Androidom pre svoje deti nastavením limitov času používania a ďalších možností, a to všetko z ovládacej aplikácie v smartfóne rodiča. Pôvodná aplikácia bola vydaná ešte v roku 2017.

Najdôležitejšie sú tri karty, a to Zvýraznenia, Ovládacie prvky a Poloha. V časti Najdôležitejšie môžu rodičia získať rýchly prehľad o aplikáciách, ktoré deti používajú a inštalujú, ako dlho ich používajú a ďalšie užitočné informácie, napríklad, ak sa pokúšajú prejsť na stránku, ktorá je považovaná za zakázanú.

Obsah pokračuje pod reklamou

Upozornenia uľahčujú vykonanie opatrení, ktoré umožnia deťom pristupovať na stránky, schvaľovať nákupy a sťahovanie alebo vedieť, kedy sa vaše dieťa vráti domov. Karta Ovládanie je miesto, kde môžu rodičia nastaviť limity pre čas strávený pred obrazovkou a povolenia pre aplikácie, a teraz je tu funkcia, ktorá umožňuje meniť nastavenia iba pre daný deň bez toho, aby sa zmenili všeobecné obmedzenia a nastavenia.

Karta Poloha uľahčuje rodičom vidieť, kde sú ich deti a po novom sú tu aj upozornenia, keď deti odchádzajú alebo prichádzajú z miest, ako je domov alebo škola. A nakoniec je tu zvonček, ktorý zobrazuje žiadosti detí o stiahnutie určitej aplikácie alebo získanie schválenia nákupu.

Aplikácia je aktualizovaná pre Android a iOS a Google tiež vydáva novú webovú verziu Family Link, ktorá umožňuje rodičom mať prehľad aj na počítači a môžu kontrolovať svoje nastavenia aj cez web.

Aplikácia Family Link

Zdroj