Cez WhatsApp môžete posielať už aj kryptomeny, zatiaľ však len v USA

FinTech hýbe svetom a uvedomujú si to aj komunikačné aplikácie, ktoré sa snažia neustále rozširovať svoje služby. V USA napríklad testuje WhatsApp kryptomenové platby.

Funkcia je v súčasnosti testovaná pre obmedzený počet používateľov WhatsAppu v USA. Odosielať kryptomenu sa dá priamo v čete. Funkcia je podporovaná cez Novi, digitálnu peňaženku, ktorú vytvorila spoločnosť Meta.

WhatsApp umožňuje platby v kryptomene Pax Dollars. Posielanie bude fungovať podobne ako posielanie príloh cez WhatsApp. Žiadne poplatky za posielanie kryptomeny nebudú súčasťou funkcie.

ZDROJ | The Verge

Pozrite siBudú si Microsoft a Meta konkurovať v metaverse?

Výhodou je, že platby sú instantné. Pokiaľ bude pilotný projekt úspešný, mali by sme sa dočkať obdobnej funkcie aj globálne. Zároveň ide možno o základ budúcich plánov Facebooku (Meta) na spustenie vlastnej kryptomeny, o ktorej sa hovorí už niekoľko rokov.

Zároveň ide o pokračovanie finančných funkcií v rámci aplikácií spoločnosti. Meta nedávno pridala do aplikácie Messenger novú funkciu rozdeľovania platieb. Priamo v mobilnej aplikácii bude možné medzi priateľmi v čete rozdeliť ľubovoľné účty, či už ide o bývanie, lístky do kina alebo donášku jedla. Nová funkcia by mala byť tiež dostupná zatiaľ iba v Spojených štátoch, ostatné regióny majú pribudnúť neskôr.

ZdrojNovi

Komentáre k článku