Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cez funkciu "blízki priatelia" sa na Instagrame šíri nahota. Spoločnosť reaguje

Cez funkciu "blízki priatelia" sa na Instagrame šíri nahota. Spoločnosť reaguje
Zdroj | 9to5Mac
Tomáš Šmidák
Cez funkciu "blízki priatelia" sa na Instagrame šíri nahota. Spoločnosť reaguje
Zdroj | 9to5Mac
Zdroj | 9to5Mac

Instagram stories, určené pre „blízkych priateľov“, nie sú tak súkromné, ako ste si možno mysleli. Pokiaľ sa v nich vyskytne obsah, ktorý porušuje pravidlá komunity, môže vám platforma zablokovať účet.

V roku 2018 predstavila populárna sociálna sieť Instagram novú funkciu s názvom „blízki priatelia“. V podstate ide o to, že ak chcete pridať nové stories, máte možnosť ho ukázať len niekoľkým profilom, ktoré si predom zvolíte. Používatelia si pravdepodobne začali myslieť, že ak svoje stories publikujú týmto spôsobom, môže na nich byť prakticky čokoľvek. Instagram ale na to má iný názor.

Zdroj | Instagram
Pozrite si

Aj vy ste už vyhrali iPhone?! Takto sa zbavíte otravného podvodu na Instagrame

Hovorkyňa spoločnosti Meta Stephanie Otway prehovorila o tom, že príspevky pre „blízkych priateľov“, nie sú súkromnými príspevkami. Dáva dôraz hlavne na fakt, že toto označenie automaticky neznamená, že používateľ môže na sieť zavesiť akýkoľvek obsah. Na každý príspevok sa totiž rovnako vzťahujú pravidlá komunity a používania. Vyjadrenie prišlo ako odpoveď na to, že používatelia platformy začali zneužívať túto funkciu na na distribúciu nahých fotografií. Konkrétne išlo o niekoľko tvorcov na platforme OnlyFans, ktorí používali stories s týmto označením na zdieľanie explicitného obsahu.

Zdroj | Instagram

Podľa jej slov používa Instagram proaktívne technológie aj hlásenia od komunity, na vyhľadávanie a odstraňovanie tohto obsahu z platformy.  Znamená to, že aj v prípade, že vaši „blízki priatelia“ odsúhlasia to, že chcú aby sa im nevhodný obsah zobrazil, Instagram ho môže tak či tak stiahnuť. Ak sa bude situácia často opakovať, môže dôjsť k zablokovaniu daného účtu.

Zdroj | Instagram

V ich usmerneniach sa píše: „Vieme, že sú prípady, kedy je zobrazenie nahoty slúži na doplnenie kontextu v prípade rôznych kreatívnych počinov či umeleckých diel. Máme však niekoľko dôvodov, prečo nahotu na Instagrame nemôžeme povoľovať.“ Toto zahŕňa fotografie, videá a tiež digitálne stvárnenia sexuálneho styku, a genitálií. Spadajú sem tiež fotografie ženských bradaviek. Pokiaľ však ide o fotografie kde žena dojčí svoje dieťa, fotografie počas pôrodu a po pôrode, fotografie, ktoré poukazujú na zdravotné riziká či fotografie slúžiace ako akt protestu, je odhalenie tolerované. Nahota zobrazená na sochách či v obrazoch je tiež OK“.

Pozrite si

Meta finančne krváca. Je pre ňu metaverzum príliš veľké sústo?

Objavilo sa aj niekoľko hlasov, ktoré by chceli aby bol takýto obsah na Instagrame dostupný. Spoločnosť však hovorí jasne. „Sme odhodlaní dodržiavať tieto pravidlá a dúfame, že naši používatelia to vidia podobne. V prípade porušenia pravidiel môže dôjsť k vymazaniu publikovaného obsahu, zablokovaniu účtu alebo k iným závažnejším postihom.“

 

 

 

Zdroj