Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2015 | Panasonic HC-WX970 bude snom nejedného kameramana

CES 2015 | Panasonic HC-WX970 bude snom nejedného kameramana
Marek Šimunek
CES 2015 | Panasonic HC-WX970 bude snom nejedného kameramana

Ani Panasonic nezaháľal na tohtoročnej výstave CES 2015 v Las Vegas. Okrem nových televízorov, kompaktných fotoaparátov LUMIX si na svoje prídu aj amatérsky nadšenci videa. Ich peňaženky totiž bude čoskoro štekliť nový model kamery Panasonic HC-WX970. A na čo sa môžu tešiť?

Panasonic HC-WX970

Určite to sú kompaktné rozmery a štýlový dizajn, ktoré zaujmú. Tým podstatným sú však možnosti a funkcie, ktoré nová kamera ponúkne. V prípade WX970 sa tak môžeme tešiť napríklad na ešte kvalitnejšie video vďaka funkcii 4K Video Recording, či 4K Photo. Spomenúť však treba aj objektív Leica Dicomar, BSI snímač a samozrejme procesor Crystal Engine 4K. Táto kombinácia je prísľubom kvalitného videa.

Nechýba ani optická stabilizácia Hybrid OIS+ a 20 násobný zoom. Panasonic sa chváli aj rýchlym zaostrovaním, ktoré sa hodí najmä na natáčanie akčných scén. To však stále nie je všetko a model WX970 je ako prvá amatérska kamera vybavený aj funkciou HDR Movie, vďaka ktorej môžete natáčať videá s rozšíreným dynamickým rozsahom. Kamera sníma dva záznamy s rôznou expozíciou, ktoré sú následne vložené do výsledného videa.

Doba „selfistov“ už zasiahla aj kamery a tak na kamere HC-WX970 nájdete na výklopnom displeji ďalší objektív, pomocou ktorého môžete do videa vložiť sami seba. Objektív pritom možno naklápať a poskytne aj dvojnásobné priblíženie. Okrem funkcie PiP, kedy je video automaticky vložené do výsledného záznamu, môžete oba záznamy v kamere uložiť ako dva samostatné filmy a využiť ich až v postprodukcii.

Panasonic HC-WX970

Kamera Panasonic HC-WX970 ponúkne aj možnosti bezdrôtového pripojenia Wireless Twin Camera, vďaka ktorej môže ako druhý objektív fungovať váš smartfón pripojený ku kamere cez Wi-Fi. Aj v tomto prípade môžete vytvoriť obraz s vloženým ďalším obrazom (PiP). Čerešničkou na torte je už len funkcia pestúnky, vďaka ktorej môžete využiť svoju kameru Panasonic na monitorovanie vášho potomka počas spánku. V prípade, že sa vaša ratolesť zobudí, kamera automaticky začne odosielať zvuk a obraz do pripojeného telefónu.

Panasonic HC-WX970

Okrem modelu Panasonic HC-WX970 predstavila spoločnosť ešte dve ďalšie kamery, ktoré sa síce nelíšia dizajnom, ale niektoré funkcie im chýbajú. Napríklad model HC-VX870 postráda webkameru na výklopnom displeji a modelu HC-V770 chýba natáčanie v 4K, objektív LEICA Dicomar a má menší senzor. Informáciu o dostupnosti ani cene jednotlivých modelov spoločnosť Panasonic zatiaľ neuverejnila.

Panasonic HC-WX970

Foto: Panasonic