Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2015 | ASUS ZenFone Zoom – 3x optický zoom a xenón v tenkom mobile!

CES 2015 | ASUS ZenFone Zoom – 3x optický zoom a xenón v tenkom mobile!
Števo Porubský
CES 2015 | ASUS ZenFone Zoom – 3x optický zoom a xenón v tenkom mobile!
Pozrite si

ASUS ZenFone Zoom – fotosmartfón pre fajnšmekrov

ASUS ZenFone Zoom

ASUS si na výstavu CES 2015 priniesol niekoľko lahôdok. Tou najväčšou je však určite ASUS ZenFone Zoom, prvý smartfón s pomerne tenkou konštrukciou a 3x optickým zoomom. Novinka s rozmermi 158,9 x 78,9 x 11,95 mm a hmotnosťou 185 gramov skutočne ponúka 3-násobné optické priblíženie hlavného fotoaparátu. Ten má rozlíšenie 13 Mpx, nechýba mu xenónový blesk či Full HD video.

Pozrite si

ASUS ZenFone 2 Deluxe Special Edition – chuť luxusu

Optika sa skladá z 10 členov, ktoré sú zároveň stabilizované! Jedinou nevýhodou je svetelnosť objketívu – f/2,7-f/4,8, no na obranu musím povedať, že v porovnaní s kompaktnými fotoaparátmi je na tom stále veľmi dobre. Čerešničkou nového fotoaparátu je laserový autofókus, ktorý sme videli napr. aj v konkurenčnom LG G3. Výraznejší konkurent, Samsung K Zoom ponúka síce väčší zoom, no jeho telo je poriadne hrubé a veľké.

https://youtu.be/2Exajbk4psY

Vo vnútri novinky to tiež nie je vôbec zlé. 5,5-palcový Full HD IPS displej (403 PPI) kryje odolné sklo Gorilla Glass 3. Nad ním je 5 Mpx webkamera s Full HD videom a niekoľko senzorov. V tele bije 64-bitový procesor Intel Atom (zatiaľ bližšie nešpecifikovaný), 2 GB pamäť RAM a až 128 GB flash pamäť, žiaľ, bez možnosti rozšírenia. Z dátových technológií nechýba prakticky nič okrem NFC čipu. Spoľahnúť sa môžete na HSPA/LTE, Wi-Fi či Bluetooth, nestratíte sa vďaka GPS/GLONASS pozičných systémom. Zaujímavosťou je podpora dual SIM, ale aj vcelku veľká 3 000 mAh batéria. Kedy a za akú cenu sa ASUS ZenFone Zoom dostane na náš trh zatiaľ nie je známe.

ASUS ZenFone Zoom

Foto:ASUS

Zdroj