Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 10.1.2014

CES 2014 | Epson Moverio BT-200: menšie a ľahšie videookuliare

CES 2014 | Epson Moverio BT-200: menšie a ľahšie videookuliare
Števo Porubský
CES 2014 | Epson Moverio BT-200: menšie a ľahšie videookuliare

 Epson Moverio BT-200

Na výstave CES 2014 sme si mali možnosť naživo vyskúšať aj najnovšie videookuliare od Epsonu. Ak vám niečo pripomínajú, máte pravdu. Ide o nástupcu minuloročného modelu Moverio BT-100, ktorý ale veľmi praktický a mobilný nebol. Doba pokročila, výrobca sa posnažil a vznikol úplne nový model so zmeneným dizajnom a hlavne mobilnosťou. Nové okuliare totiž vážia necelých 90 gramov čo je o 60% menej, ako mal predchodca.

Princíp fungovania ostal zachovaný. V okuliaroch za priehľadnými sklami sú malé optické hranoly, do ktorých dvojica projektorov púšťa obraz. Vám sa potom zdá, že sa pozeráte na obrovskú obrazovku, podľa výrobcu ekvivalent 120-palcového displeja. Rozlíšenie je však pomerne slabých 960 x 540 pixlov. HD alebo Full HD by znelo aj vyzeralo omnoho lepšie. Okuliare sú aj akousi bránou do rozšírenej reality, pretože fungujú na OS Android 4.0.4 a majú aj webkameru. Vďaka tomu je možné nielen sledovať filmy či surfovať po internete, ale využívať aj najrôznejšie aplikácie.

 Epson Moverio BT-200

Vo výbave nechýba ani gyroskop, GPS modul s elektronickým kompasom, akcelerometer, Wi-Fi s DLNA a Miracast či Bluetooth 3.0. Zabudovaná batéria v centrálnej jednotke s 1,2 GHz 2-jadrovým procesorom a 1 GB RAM vydrží maximálne 6 hodín prehrávania videa. Filmy si do Moverio BT-200 môžete prenesiete na microSD karte, ale môžete si ich zopár nahrať aj do 8 GB internej pamäte. Ovládanie je pomerne jednoduché – cez touchpad. Pod ním je typická trojica tlačidiel pre OS Android a po bokoch ovládacie prvky hlasitosti. Okuliare Epson Moverio BT-200 budú k dispozícii od mája 2014 za 699 dolárov, resp. eur.

 Epson Moverio BT-200

Foto: Epson

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.