Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

CES 2014 | ASUS ZenFone prináša Dual SIM a nové užívateľské prostredie

CES 2014 | ASUS ZenFone prináša Dual SIM a nové užívateľské prostredie
Marek Šimunek
CES 2014 | ASUS ZenFone prináša Dual SIM a nové užívateľské prostredie

ASUS sa tiež poriadne pripravil na tohtoročnú výstavu CES 2014. Počas svojej tlačovej konferencie predstavil rovno trojicu Android smartfónov. Nové smartfóny ZenFone ponúknu hravý farebný dizajn a úplne novú grafickú nadstavbu systému.

ASUS ZenFone budú úplne novým radom smartfónov tejto spoločnosti a ako prvé prinášajú novú grafickú nadstavbu ZenUI, ktorá je zameraná na jednoduchosť ovládania a pohodlnú správu nasledujúcich udalostí. Trojica noviniek predstavuje modely ZenFone 4, ZenFone 5 a ZenFone 6, pričom ako isto správne predpokladáte bude v prípade všetkých modelov základným rozdielom uhlopriečka displeja. Okrem nej sa však budú novinky líšiť aj vo svojich parametroch. Všetky však zhltnú dve SIM karty naraz, pripoja sa k Wi-Fi a zvládnu Bluetooth 4.0 a siete tretej generácie.

ASUS ZenFone 4

ASUS ZenFone 4

Najmenej vybaveným bude ZenFone 4, ktorý ponúkne 4“ LCD displej s dnes už pomerne slabým rozlíšením 800 x 480 pixlov. Ostatné parametre zahŕňajú dvojjadrový procesor Intel Atom s taktom 1,2 GHz, 1 GB operačnej pamäte a integrovanú pamäť s kapacitou 4 GB. Tú je nakoniec možné ešte rozšíriť použitím pamäťových kariet microSD. Integrovaná batéria má v prípade ZenFone 4 kapacitu 1 170 mAh a operačným systémom najlacnejšieho ZenFone bude Android vo verzii 4.3. Chýbať nebude predná VGA webkamera a hlavný fotoaparát s rozlíšením 5 Mpx. ZenFone 4 sa bude predávať v čiernom, bielom, modrom, červenom a žltom farebnom prevedení. Predajná cena by v prípade ZenFone 4 nemala presiahnuť 100 USD.

ASUS ZenFone 5

ASUS ZenFone 5

Strednú cestu bude predstavovať ASUS ZenFone 5. Ten ponúkne 5“ IPS displej s rozlíšením 1 280 x 720 pixlov. O pohon operačného systému Android 4.3 sa bude v tomto prípade starať dvojjadrový procesor Intel Atom s taktom 2 GHz. Ten bude mať k dispozícii 1 GB operačnej pamäte a integrovaná pamäť bude mať kapacitu 4 GB. Hlavný fotoaparát ponúkne rozlíšenie 8 Mpx a webkamera si polepšila v prípade ZenFone 5 na rozlíšenie 2 Mpx. Integrovaná batéria ponúkne kapacitu 2 020 mAh a koncová cena by pre ZenFone 5 nemala presiahnuť 150 USD.

ASUS ZenFone 6

ASUS ZenFone 6

Najvybavenejší z trojice od ASUS-u bude ZenFone 6. Nájdete v ňom 6“ IPS displej s rovnakým rozlíšením ako v prípade ZenFone 5, s tým rozdielom, že displej ZenFone 6 reaguje aj na dotyk v rukaviciach a môžete ho dokonca ovládať aj obyčajnou ceruzkou! O pohon systému sa v tomto prípade stará procesor Intel Atom Z2580 s dvoma jadrami a taktom 2 GHz. Hodnota operačnej pamäte je 1 GB a úložný priestor má podľa verzie kapacitu 8 GB alebo 16 GB. Potešením je integrovaná batéria s kapacitou 3 230 mAh, alebo hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx. Predná webkamera ponúkne rozlíšenie 2 Mpx. ZenFone 6 by sa mal za cenu do 200 USD predávať v čiernej, bielej, červenej a zlatej farbe.

ASUS ZenFone 6

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: ASUS