CES 2014 | Akčná kamera Liquid Image Ego LS sa pripojí na internet aj bez Wi-Fi

Spoločnosť Liquid Image už istotne poznáte ako popredného producenta lyžiarskych okuliarov s integrovanou kamerou. Počas CES 2014 však predstavila aj novú akčnú kameru Ego LS, ktorá nepotrebuje Wi-Fi na streamovanie videa.

Liquid Image Ego LS

Nová akčná kamera Liquid Image Ego LS je zaujímavá najmä tým, že k nej jednoducho pripojíte 4G (LTE) modul pre live streamovanie videa v rozlíšení WQVGA (30 fps) priamo do vášho smartfónu, alebo na sociálne siete aj v momentoch keď nie ste pripojený k Wi-Fi sieti. Nová kamera Ego LS samozrejme zvládne aj Wi-Fi, škoda len, že 4G modul bude spočiatku dostupný výhradne pre amerického operátora Verizon. Liquid Image Ego LS samostatnej dokáže okrem rozlíšenia WQVGA natáčať videá aj v podstatne lepšej kvalite, konkrétne zvládne Full HD (30p), alebo HD (60p) video. Chýbať nemôže ani vytváranie fotografií v maximálnom rozlíšení 8 Mpx, ktoré navyše kamera môže snímať aj v stanovených intervaloch.

Liquid Image Ego LS

Okrem Wi-Fi modulu nájdete v akčnej kamere Liquid Image Ego LS aj Bluetooth a senzory pohybu. Bluetooth využijete na pripojenie diaľkového ovládania, alebo rôznych senzorov pre snímanie biometrických údajov, či mikrofónu. To pre prípad, že by ste chceli svoje adrenalínové video obohatiť aj o vaše výkriky strachu. Ego LS dokáže v standby móde vydržať 24 hodín bez toho, aby čerpal energiu z batérie. Zo spánku následne môžete túto kameru pohodlne zobudiť pomocou diaľkového ovládania. Nová kamera by sa mala na americkom trhu objaviť v priebehu júna tohto roku, pričom cena kamery samotnej je stanovená na 199,99 USD a za 4G modul operátora Verizon si priplatíte rovnakú čiastku. Samozrejme okrem kamery samotnej chystá spoločnosť aj uvedenie celej série príslušenstva pre upevnenie, utesnenie a podobne. Liquid Image Ego LS tak jasne zamieri do boja s ikonami v podobe kamier GoPro.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy CES 2014 ďakujeme operátorovi O2, ktorý hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Foto: Liquid Image

Komentáre k článku