Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ceny Emmy rozdané - kde si môžete pozrieť víťazné snímky?

Ceny Emmy rozdané - kde si môžete pozrieť víťazné snímky?
Zdroj | NBC
Michal Spiegel
Ceny Emmy rozdané - kde si môžete pozrieť víťazné snímky?
Zdroj | NBC
Zdroj | NBC

Seriálová tvorba mala v noci svojich Oscarov. Kde si môžete pozrieť víťazné snímky, ktoré získali prestížnu cenu Emmy? Keďže kategórii je skutočne veľké množstvo, do nášho výberu sme vybrali iba seriály, ktoré získali aspoň tri sošky Emmy.

Apple TV+

Ted Lasso

Obsah pokračuje pod reklamou

Príbeh sleduje trénera amerického futbalu, Teda Lasso, ktorého stvárnil vynikajúci Jason Sideikis. Ted sa sťahuje do Anglicka, kde ho najali, aby trénoval miestny futbalový tím. Pochopiteľne ide o európsky futbal, s ktorým nemá Ted žiadne skúsenosti. Výsledkom je výborná komédia postavená na situačnom humore. Seriál ponúka tri série a odniesol si sošky Emmy v kategórii najlepší komediálny seriál, najlepší herec v hlavnej úlohe (Jason Sudeikis), najlepší herec vo vedľajšej úlohe v komédii (Brett Goldstein) a najlepšia réžia v rámci žánru komédia.

HBO Max

Hacks

Komediálny seriál Hacks, ktorý pripravuje už svoju tretiu sériu, zobrazuje temné mentorstvo medzi legendárnou komičkou Deborah Vance a 25-ročnou komediálnou scenáristkou Avou. Seriál si odniesol Emmy v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe (Jean Smart), najlepšia hosťujúca herečka v komédii (Laurie Metcalf) a najlepšie kostýmy.

Succession

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti skúma témy moci, politiky, peňazí a rodiny. Pojednáva o bohatej dysfunkčnej rodine, na čele ktorej stál donedávna Logan Roy, ktorého stvárnil výborný Brian Cox, generálny riaditeľ jedného z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete. Seriál si odniesol sošku Emmy v kategórii najlepšia dráma, najlepší herec vo vedľajšej úlohe v dráme (Matthew Macfadyen), najlepší scenár v žánri dráma a najlepší casting pre dramatický seriál.

Euphoria

V mestečku East Highland, kde sú životy všetkých neúprosne prepletené, hľadá sedemnásťročná Rue nádej a čelí tlakom lásky, straty a závislosti. Rue je stredobodom kolobehu pestrých životov stredoškolských študentov, ktorí bojujú so svojimi vnútornými démonmi. Užívanie drog, nie príliš bezpečný sex a zbytočné násilie. Seriál si odniesol Emmy v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe v dráme (Zendaya), najlepší hosťujúci herec v dráme (Colman Domingo), najlepšia choreografia pre scenárovaný program, najlepšia kinematografia pre seriál s jednou kamerou, najlepší make-up a najlepší strih pre drámu s jednou kamerou.

The White Lotus

6-dielna miniséria zameraná na skupinu zdanlivo dokonalých turistov havajského rezortu, ktorí skrývajú svoju temnú stránku. Satirická miniséria zaujme najmä vizuálnym spracovaním a mysterióznou zápletkou. S Každým ďalším dňom letnej dovolenky vychádzajú najavo nové odhalenia inak dokonalých turistov. Seriál vyhral Emmy v kategórii najlepšia miniséria, najlepší herec vo vedľajšej úlohe v minisérii (Murray Bartlett), najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe v minisérii (Jennifer Coolidge), najlepšia réžia minisérie, najlepší scenár minisérie, najlepší casting pre minisériu, najlepšia hudobná kompozícia pre minisériu, najlepšia pôvodna tématická hudba, najlepší strih pre minisériu a najlepší mix zvuku pre minisériu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Last Week Tonight With John Oliver

Zábavná talk show s výborným Johnom Oliverom si odniesla ocenenie v kategórii najlepšia varietná talk show, najlepší scenár varietnej talk show a najlepšia technická stránka.

Barry

Čierna komédia Barry pojednáva o depiromovanom nájomnom vrahovi, ktorý však prepadne herectvu. Seriál si odniesol Emmy v kategórii najlepšia koordinácia kaskadérov pre komediálny seriál alebo varietný program, najlepší strih pre komediálny seriál s jednou kamerou a najlepší strih zvuku pre komediálny alebo dramatický seriál.

Netflix

Squid Game

Chudoba, zadlženosť, rodová nerovnosť či hon za peniazmi. To nie sú zrovna témy, ktoré si predstavíte, keď sa povie Kórejská republika. Kórejský seriál Squid Game tieto témy zobral a zasadil ich do sveta hry, v ktorej ide o život. Fenomén Squid Game minulý rok zbúral internety a v rámci Emmy si odniesol sošku v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe v dráme (Lee Jung-jae), najlepšia hosťujúca herečka v dráme (Lee You-mi), najlepšia réžia v žánri dráma, najlepší produkčný dizajn pre naratívny program, najlepšie vizuálne efekty v rámci jednej epizódy a najlepší kaskadérsky výkon.

Love On The Spectrum U.S.

Dokumentárny reality TV film o randení a vzťahoch medzi ľuďmi s autistickým spektrom. Film získal sošku Emmy v kategórii najlepší program s neštruktúrovaným scenárom, najlepší kasting reality show a najlepší strih nešturktrovanej reality show.

Stranger Things

Štvrtá séria výborného fantasy retro seriálu nadchla tento rok množstvo fanúšikov. Seriál si odniesol sošky v kategórii najlepší mix zvuku pre komediálny alebo dramatický seriál, najlepšia koordinácia kaskadérov pre dramatický seriál, najlepší protetický make-up, najlepší dohľad nad hudobnou stránkou a najlepší strih zvuku pre komediálny alebo dramatický seriál.

Obsah pokračuje pod reklamou

Disney+

The Beatles: Get Back

Revolučný hudobný dokumentárny seriál o ikonickej hudobnej skupine si odniesol cenu Emmy v kategórii najlepší dokumentárny seriál, najlepšia réžia pre dokumentárny program a najlepší strih pre reality program.

Amazon Prime Video

Lizzo’s Watch Out For The Big Grrrls

Hudobná ikona Lizzo hľadá ďalšie tanečníčky pre svoje turné. Trinásť sľubných adeptiek prichádza do Hollywoodu, aby zo seba dali všetko. Reality show si odniesla sošku v kategórii najlepšia súťaživá show, najlepšia réžia reality show a najlepší strih štruktúrovanej show.

Zdroj