Reklama

Sonos Roam SL je lacnejšia verzia pôvodného modelu Roam

Zdroj | Sonos
Richard Pliešovský
Zdroj | Sonos
Zdroj | Sonos
50 %

Sonos predstavil lacnejšiu verziu bezdrôtového reproduktoru Roam. Veľmi príjemné je zistenie, že si ponecháva rovnaké parametre, ak nerátame niektoré smart funkcie.

Pôvodný Sonos Roam bol predstavený len minulý rok a v redakcii na nás urobil poriadny dojem. Spoločnosť však musela (zrejme kvôli čipovej kríze) neskôr zvýšiť cenu, čím odradila od jeho kúpy istú časť používateľov.

Zdroj | Sonos

Sonos Roam SL predstavuje lacnejšiu alternatívu, ktorej chýba niekoľko smart funkcií a podpora hlasových asistentov (Google Assistan, Amazon Alexa). Nenájdete tu teda ani mikrofón, ten ste totiž ani v pôvodom Roam nemohli využiť na hlasné telefonovanie. Mnohých môže zamrzieť absencia funkcie automatického ladenia Trueplay a Sound Swap slúžiaca na prepínanie zvuku medzi Roam a blízkym reproduktorom značky Sonos.

Pozrite si

Sonos Roam – viac smart reproduktor s lepším zvukom nenájdete

V ostatnom sa Roam SL podobá na svojho predchodcu. Má ikonický trojuholníkový vzhľad, matný povrch a je možné používať ho vertikálne, ako i horizontálne. Poháňa ho 4-jadrový 1,4 GHz procesor. Batéria sľubuje výdrž 10 hodín. Poteší podpora Apple AirPlay 2 a ochrana voči poveternostným vplyvom (IP67). Môžete ho teda ponoriť do hĺbky jedného metra až na 30 minút.

Zdroj | Sonos

O zvuk sa starajú dva digitálne zosilňovače triedy H, ktoré napájajú výškový a jeden strednotónový menič. V aplikácii Sonos si viete pomocou ekvalizéra upraviť basy, výšky a hlasitosť.

Roam SL môžete pripojiť k zdroju cez Bluetooth, ale i cez Wi-Fi, takže sa môže stať súčasťou domáceho kina Sonos. Nechýba ani podpora stereo režimu, novinku si viete spárovať s ďalšími dvomi reproduktormi Roam.

Zdroj | Sonos

Sonos Roam SL je k dispozícii na predobjednávku prostredníctvom e-shopu Sonos vo farebnom prevedení Shadow Black a Lunar White. Predaj sa rozbehne 15. marca, cena reproduktora je 179 eur. Dodávame, že klasický Sonos Roam je v predaji za 199 eur, je teda na vás, či sa rozhodnete pre lacnejšiu verziu, alebo si priplatíte 20 eur.

Zdroj | Sonos

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.