Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cenovo dostupný 5G smartfón Honor 50 Lite kúpite so zľavou 48 %

Cenovo dostupný 5G smartfón Honor 50 Lite kúpite so zľavou 48 %
Zdroj | Honor
Števo Porubský
Cenovo dostupný 5G smartfón Honor 50 Lite kúpite so zľavou 48 %
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

V predaji v slovenských e-shopoch sa objavil so zľavou pomerne slušne vybavený smartfón Honor 50 Lite z minulého roka s podporou 5G sietí a Androidom. Celková zľava oproti pôvodnej cene je takmer 48 %, čo znamená, že Honor 50 Lite kúpite za čosi vyše 160 €.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Zdroj | Honor

Honor 50 Lite je najnižšou verziou minuloročnej vlajkovej lode čínskej dnes už samostatnej spoločnosti. Hoci ide o základný model, za svoju cenu ponúka pomerne bohatú výbavu. Telo je síce obrovské, no to aj vďaka 6,7″ displeju s Full HD+ rozlíšením. Je typu IPS LCD. V displeji je otvor pre 16 Mpx webkameru.

V zadnej časti je osadený modul so 4 snímačmi. Hlavný má 64 Mpx, je pod 26 mm optikou so svetelnosťou f/1,9 a využíva PDAF. Sekunduje mu 8 Mpx širokouhlý fotoaparát a 2 Mpx makro fotoaparát. Štvrtý „fotoaparát“ slúži na snímanie hĺbky. Maximom pre video je však iba Full HD, hoci aj v HDR.

Zdroj | Honor

Dôvodom slabšieho videa je čipset Snapdragon 662, ktorý využíva 6 GB pamäť RAM. 128 GB vnútornú pamäť nie je možné rozšíriť microSD kartou. K dispozícii je Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, NFC či GPS. Všetko to živí 4 300 mAh batéria s 66 W rýchlonabíjaním. Operačným systémom je Android 11 s nadstavbou Magic UI 4.2.

Zdroj | Honor

Kým Honor 50 Lite stál pred rokom pri uvedení na trh 309 €, dnes ho môžete kúpiť za čosi vyše len 160 €. To je o takmer 48 % nižšia cena ako pred rokom. Za túto cenu len ťažko kúpite čosi lepšie. Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Napríklad Nokia G50 stojí rovnakú sumu, no výbavou je podstatne slabšia.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.