Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Cell Alpha sú repráky pre tých, ktorým nestačia Apple HomePod

Cell Alpha sú repráky pre tých, ktorým nestačia Apple HomePod
Zdroj | Syng
Richard Pliešovský
Cell Alpha sú repráky pre tých, ktorým nestačia Apple HomePod
Zdroj | Syng
Zdroj | Syng

Bývalý dizajnér Apple, ktorý sa podieľal aj na vývoji známeho HomePodu, založil startup Syng. Prvým modelom, ktorý ponúka je špičkový reproduktor Cell Alpha. Výrobca sebavedomo tvrdí, že jeho cieľom je posunúť priestorový zvuk na oveľa vyšší level.

Christopher Stringe po odchode z Apple založil Syng a momentálne zamestnáva viac ako 50 pracovníkov. Vo svojich reproduktoroch používa technológiu nazývanú Triphonic audio. Práve tá vraj prináša revolúciu v domácom audiu. Na firemnej webstránke sa dočítate, že „Triphonic transformuje váš priestor na pole čistého a detailného zvuku – úplne pohlcujúci zážitok, ktorý vás postaví do centra vašej obľúbenej hudby a zábavy“.

Zdroj | Syng

Ak si dôkladne pozriete Cell Alpha, uvidíte dva basové reproduktory smerujúce nahor a nadol. Medzi nimi sa nachádzajú tri stredové meniče, vďaka čomu vzniklo označenie Triphonic. Systém má v sebe integrované tri mikrofóny slúžiace na odmeranie geometrie priestoru, v ktorom sú umiestnené. Fungujú teda podobne ako Apple HomePod, ktorý vie prispôsobiť priestorový zvuk aj pomocou jedného reproduktorového systému.

Zdroj | Syng

Otázkou však stále ostáva, či jeden reproduktor dokáže naozaj priniesť priestorový zvuk, ktorý sa predsa musí šíriť z rôznych miest a nie len z jedného. Zrejme to s tým zvukom nie je až také skvelé, pretože aj Syng odporúča, aby ste zvážili konfiguráciu troch Cell Alpha a získali tak veľmi verný zvuk.

Mimochodom, reproduktor si spárujete s vašim zariadením cez Wi-Fi (AirPlay 2 a Spotify Connect) alebo káblom cez USB-C port. Tie nájdete v zadnej časti dva. V budúcnosti chce Syng predávať kábel USB-C/HDMI, ktorý umožní počúvať zvuk z TV, resp. zo set-top boxu.

Zdroj | Syng

Viete, že…

Christopher Stringer pracoval v Apple 22 rokov a podieľal sa na vývoji množstva kultových zariadení, vrátane prvého iPhone a končiac pôvodného HomePodu? Futuristický Cell Alpha je jeho prvým modelom, ktorý jeho spoločnosť ponúka.

Ak vás parametre (ale aj vzhľad) reproduktora presvedčili, môžete si ho objednať na stránke výrobcu za 1 799 $. Stojan na stôl je v cene, podlahový sa dokupuje zvlášť za 170 $.

Zdroj | Syng
Zdroj