CAT S41 – odolný drsňák naživo

CAT si do Berlína priniesol dve zaujímavé novinky, a to smartfóny CAT S31 a S41, ktoré sa budú predávať aj na Slovensku. Väčší z nich, model S41 sme mali v rukách už aj v Bratislave. Začína sa totiž predávať.

recenziaCAT S41 – neotesaný pracant s poriadnou výdržou

Smartfóny CAT sú nám všetkým dobre známe vysokou odolnosťou. Ak hľadáte smartfón, ktorý vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie, nemáte ani veľmi na výber. Našťastie aj v týchto vodách už existujú modely, kde nemusíte oželieť všetko, na čo ste bežne zvyknutí.

CAT S41 je toho príkladom. V robustnom tele nájdete  pomerne výkonný osemjadrový procesor MediaTek helio P20 MT6757. Navyše systémom v smartfóne je novší Android Nougat. Poteší vás aj pamäť RAM, ktorá je v tomto prípade až 3 GB. Aj interná pamäť má uctyhodných 32 GB, a samozrejme ju môžete rozšíriť cez pamäťovú microSD kartu do 2 TB.

Poteší aj LTE s možnosťou prenosu dát rýchlosťou 300/50 Mbit/s. Nové sú aj fotoaparáty, ten zadný má13 Mpx senzorom a fázovým zaostrovaním (PDAF), pričom predný ponúkne 8 Mpx snímač.

Pozrite siCAT S31 a CAT S41 – vylepšené modely odolných pracantov

Telo je štandardne robustné a má hmotnosť až 218 gramov. Ukrýva 5-palcový IPS displej s Full HD rozlíšením. O pády či odolnosť voči vode sa nemusíte obávať, štandardom je IP68 a MIL-SPEC 810G. Pozrite sa na fotografie, aký je CAT S41 skutočnosti „obrnený“. Nechýba ani praktické tlačidlo rýchlej voľby použiteľné na Push to Talk (PTT), na volanie SOS (aplikácia Lone worker) alebo na ľahké zapnutie baterky či fotoaparátu.

Za vyššou hmotnosťou možno hľadať aj väčšiu batériu. Tá vás rozhodne poteší, má totiž kapacitu až 5 000 mAh, a to už je silná káva. Na pracovný smartfón je to výborná hodnota, navyše poteší aj rýchle nabíjanie.

Pozrite siSúboj titanov – CAT S60 vs. ARCHOS 50 Saphir

Ak si na novinku brúsite zuby, prezradíme, že sa začne predávať už o pár dní a to aj u operátora O2. Cena je stanovená na 449 €. V redakcii sa už tešíme na poriadny test, prvé dojmy sú totiž pozitívne.

Komentáre k článku