Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Casio EXILIM EX-S200 a EX-Z800: zoomujte digitálne

Casio EXILIM EX-S200 a EX-Z800: zoomujte digitálne
Roman Calík
Casio EXILIM EX-S200 a EX-Z800: zoomujte digitálne

Koncom júla japonská spoločnosť Casio rozšírila svoju ponuku modelového radu EXILIM ohlásením dvoch nových kompaktných digitálnych fotoaparátov s označením EX-S200 a EX-Z800. Doteraz bol digitálny zoom na väčšine prístrojov sklamaním, s novými EX-kami sa blýska na lepšie časy.

Casio EX-S200

Pokročilé funkcie v kompaktnom a štýlovom tele s hrúbkou len 17,8 mm, vrátane funkcie digitálneho zoomu s vysokým rozlíšením, to sú slová z tlačovej správy spoločnosti Casio. S použitím technológie EXILIM Engine 5.0 a technológie super rozlíšenia nové modely EX-S200 a EX-Z800 dokážu fotografovať s vysokou ostrosťou záberu pri použití digitálneho zoomu až do 1,5 násobku optického rozsahu. Disponujú rovnakým 4x optickým zoomom a 27 mm ohniskom v najširšom zábere (v prepočte na kinofilmový formát), takisto elektronicky stabilizovaným CCD snímačom s rozlíšením 14,1 Mpix.

Casio EX-Z800

Video vo vysokom rozlíšení  720p nie je už nič výnimočné, rovnako ako novo vyvinutý režim Premium Auto, kde sa okrem spúšte fotoaparátu nemusíte starať o žiadne iné nastavenia. Len veľmi ťažko nájdete rozdiely medzi EX-S200 a EX-Z800, snáď len dizajnové odchýlky, zaostrovacia automatika EX-S200 má k dispozícii pomocnú lampu a používa 35 MB internej pamäte, Z800 ukrýva len skromných 14,5 MB. U obidvoch EXILIMoch si môžete vybrať z niekoľkých farebných prevedení. Oficiálny dátum spustenia predaja a ceny žiaľ ešte nie sú známe.