Reklama

CarVi bude vašim osobným inštruktorom z autoškoly

Marek Šimunek

Čím viac bezpečne jazdiacich vodičov bude na cestách, tým bezpečnejšie budú cesty pre všetkých účastníkov premávky. Jednoduchý, ale naozaj pravdivý fakt. Presne o to sa snažia aj tvorcovia CarVi, čoby riešenia, ktoré spája samostatnú aplikáciu pre smartfón a palubnú kameru vo vašom aute. Aplikácia v smartfóne je bezdrôtovo spojená s palubnou kamerou a na základe získaných údajov dokáže podrobne analyzovať štýl vašej jazdy. Následne okrem bodového hodnotenia jazdy získate aj odporúčania na to, ako zlepšiť svoj štýl jazdy tak, aby ste sa stali bezpečnejším vodičom.

CarVi

CarVi má teda plán stať sa vašim osobným personalizovaným učiteľom v autoškole. Práve podobne ako učiteľ v autoškole bude aj CarVi na základe vašej jazdy schopný predvídať možné riziká a upozorní vás na nevhodný spôsob jazdy ešte predtým ako dôjde k niečomu závažnejšiemu. CarVi však nebude do vašej jazdy len „hubovať“, ako svokra na sedadle spolujazdca, ale vás bude vedieť aj povzbudiť, či pochváliť za zlepšenie, ktoré vo svojom štýle jazdy dosiahnete. Práve k tomu bude slúžiť bodové hodnotenie, ktoré bude odmenou za to, že sa chcete stať bezpečnejším vodičom.

CarVi

Ak sa vám nápad s CarVi páči, máme pre vás zatiaľ smutnú správu. Tohto trénera pre bezpečnú jazdu si zatiaľ kúpiť nemôžete. Tvorcovia CarVi totiž plánujú len 25. januára spustiť kampaň na podporu jeho predaja na známej crowdfundingovej platforme Indiegogo. Ak bude kampaň úspešná, CarVi si nájde svoje uplatnenie najmä medzi mladými vodičmi, ktorých bude postupne učiť bezpečnej a ohľaduplnej jazde.

Foto: L&C Media

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.