Canon vyvíja ďalší špičkový 4K laserový projektor, prekoná sám seba?

ZDROJ | Canon

Nedávno, v decembri 2018 predstavil Canon špičkový projektor XEED 4K5020Z a už začal vyvíjať nový 4K laserový projektor. Novinka má ponúknuť ešte vyšší jas a vernejšiu reprodukciu farieb.

Nový model využije nedávno uvedené šasi projektora, no hlavne používateľov poteší vyšším jasom, presnou optikou a dokonalejšou reprodukciou farieb bez deformácií a chromatickej aberácie.

Konštrukčné riešenie umožní ľahkú inštaláciu v ľubovoľnej orientácii zariadenia (na šírku aj na výšku) a v celom 360 stupňovom rozsahu.

ZDROJ | Canon

Spotrebitelia ocenia ľahko použiteľné čapové uchytenie objektívu a kompatibilitu projektoru so siedmimi objektívmi značky Canon, medzi ktorými nechýba nový RS-SL07RST 4K s 1,76-násobným zoomom.

Pozrite siCanon predstavil dva nové 4K projektory a vymeniteľný 4K objektív

Produktový rad projektorov od Canonu sa neustále rozširuje. Používateľom ponúka inovatívne vlastnosti a funkcie, ktoré dokážu minimalizovať technické i konštrukčné požiadavky na využívanie 4K projektorov. Vďaka nim sa môžu využívať v náročných projekčných podmienkach aj pri vytváraní kreatívnych inštaláciách.

Už minuloročný model XEED 4K5020Z vytváral vynikajúci obraz v mimoriadnej farebnej hĺbke v natívnom rozlíšení 4096 x 2160 pixelov. Používatelia tak majú už dnes k dispozícii špičkový model, pripravený na rozširujúci sa obsah vo vysokom rozlíšení.

Pozrite siEpson Home Cinema 4010 – 4K LCD projektor za dobrú cenu

Nový model dostane okrem lepšieho obrazu dva display porty, ktoré umožnia zobrazenie nekomprimovaného videa v 4K rozlíšení pri snímkovej frekvencii 60 fps a 10-bitové vzorkovanie RGB 4:4:4. Novinka tak bude ideálna okrem spomínaných kreatívnych inštalácií aj pre CAD pracoviská, dizajnérov, učebne a prednáškové sály.

Canon XEED 4K5020ZZDROJ | Canon

Súčasťou novinky bude duálna zobrazovacia technológia, ktorú Canon predstavil už pri XEED 4K5020Z. Nový projektor ponúkne výborné vlastnosti a funkcie pre zloženú projekciu na klenutých povrchoch, bezúdržbovú prevádzku umožňujúcu ľahké nasadenie v režime 24/7 a intuitívne ovládanie aj pre používateľov bez technického nadania.

Nový model by mal prísť na trh v druhom štvrťroku 2019. Aj keď nejde o revolučný model, len o evolučné vylepšenie minuloročného 4K projektora, Canon posúva latku kvality zase vyššie. Projektor sa po prvý raz predstavil na veľtrhu ISE 2019, ktorý sa konal tento týždeň v Amsterdame.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku