Reklama

Canon LEGRIA HF S21: Špičková kamera s dvoma slotmi na SDHC karty

Roman Calík

Canon si opäť i pre rok 2010 pripravil širokú nádielku nových videokamier, o čom svedčí predstavenie až 14-tich noviniek! To najlepšie však stále tvorí séria LEGRIA HF S. Z nich je najvybavenejším modelom práve HF S21-ka.

Canon LEGRIA HF S20
Canon LEGRIA HF S20

Canon ešte na CES 2010 predstavil štyri nové kolekcie videokamier produktového radu LEGRIA. Tie najlepšie z nich ukázal aj na tlačovke, ktorá sa konala tento týždeň na Slovensku. Rozhodne najzaujímavejším je modelový rad LEGRIA HF S, kde nájdete trojicu modelov HF S21, HF S20 a HF S200. Dá sa povedať, že ide o takmer identické kamery, ktoré sa líšia len minimálne, preto pri výbere bude pravdepodobne rozhodovať najmä ich cena. V zásade ide len o tieto rozdiely: HF S21-ka ponúkne naviac výsuvný 0,27″ farebný elektronický hľadáčik a internú flash pamäť 64 GB. Model HF S20 ponúkne pamäť 32 GB a S200-ka umožní ukladať videozáznamy len na pamäťové karty. Tu je však dobré spomenúť, že všetky kamery ponúkajú dva sloty na SDHC pamäťové karty. Pri HF S21-ke tak môžete získať skutočne obrovský priestor pre nahrávanie. Výhodou je, že ak máte plnú integrovanú flash pamäť, nahrávate na SDHC kartu (tzv. Relay Recording), ak zaplníte aj tú, môžete bez vypnutia kamery nahrávať na ďalšiu SDHC kartu, zatiaľ čo tú predchádzajúcu si môžete vymeniť. Takáto hra s pamäťovými kartami je však extrémom a pre bežného smrteľníka takmer zbytočnosťou, hlavne ak si uvedomíte, že batéria kamery má len určitú výdrž…Canon LEGRIA HF S21

Canon LEGRIA HF S21

3,5 palcový dotykový displej!

Určite vás zaujímajú aj ďalšie parametre HS21-ky, ktorá takto nahradí súčaný model HS11. Vedzte, že s FullHD CMOS snímačom s rozlíšením 8 Mpx budete spokojní, dobre poslúži aj 10-násobný optický zoom videobjektívu HD Canon. Záznam je samozrejme vo FullHD kvalite s rýchlosťou 24 Mb/s a o spracovanie obrazu sa stará procesor DIGIC DV III. Nechýba dokonca ani režim 25p Cinema. Ovládať kameru je možné prostredníctvom kruhového voliča, no čo oceníte ešte viac, je novinka v portfóliu Canon – 3,5 palcový jemný dotykový LCD displej (až 922 tis. bodov). Vďaka dotykovému displeju si tak môžete užívať aj nové funkcie ako Ostrenie na dotyk (Touch Focus), Expozícia na dotyk (Touch Exposure) či Sledovanie objektu na dotyk (Touch Tracking). Prepracované rozhranie s ovládaním pomocou gest zahrňuje aj ovládacie prvky fungujúce na základe posunutia dotykom, vďaka ktorým si môžete manuálne nastaviť rôzne parametre, napr. clony, rýchlosti uzávierky či expozície.

Canon LEGRIA HF S200

Canon LEGRIA HF S200

Aby ste vytvorili čo najostrejšie zábery, výrobca ponúka dynamický optický stabilizátor obrazu s režimom Zosilnený optický stabilizátor obrazu. I keď ide o profi kameru, dobré video s ňou natočí i amatér, aspoň tak si vysvetľujeme implementáciu funkcie Smart Auto, ktorá dokáže detekovať 31 rôznych typov scén a upravuje pre ne nastavenie kamery. V takejto kamere už nemôže chýbať ani režim Pre REC, ktorý vám nahrá 3 sekundy scény, ktorá prebehla pred stlačením spúšte. Nám sa páči možnosť konverzie HD videa na formát SD a možnosť priamo v kamere vytvárať MPEG2 videá, ktoré sa ľahko zdieľajú napríklad na YouTube.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.