Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon EOS R5 je unikát s 8K Ultra HD videom a full-frame snímačom

Canon EOS R5 je unikát s 8K Ultra HD videom a full-frame snímačom
Zdroj | Canon
PR článok
Canon EOS R5 je unikát s 8K Ultra HD videom a full-frame snímačom
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Canon EOS R5 je jednoznačne unikátom na našom trhu. Ako jeden z mála aparátov (ak počítame aj profi kamery) dokáže natáčať nie 4K, ale 8K Ultra HD video! To má 4x viac pixlov ako 4K Ultra HD a 16x ako Full HD video. Takéto rozlíšenie si môžete užívať aj vy, stačí Canon EOS R5 a akýkoľvek RF objektív.

Canon EOS R5 je jednoznačne unikátom na našom trhu. Ako jeden z mála aparátov dokáže natáčať nie 4K, ale 8K Ultra HD video! je medzi CSC aparátmi japonského výrobcu absolútna špička. Telo s rozmermi 138,5 x 97,5 x 88 mm a hmotnosťou len 738 gramov ponúka full-frame snímač s rozlíšením až 45 Mpx.

Tomu k plynulému chodu pomáha špičkový procesor DIGIC X s výkonom malého počítača. Aj vďaka nemu dokáže Canon EOS R5 snímať kontinuálne do rýchlosti 20 fps aj s kontinuálnym preostrovaním.

Zdroj | Canon

Na zaostrovanie využíva 1 053 bodov Dual Pixel CMOS AF a automatickú detekciu tváre a očí, a to nie len u ľudí, ale aj u zvierat, vrátane psov, mačiek či vtákov. Systém EOS ITR AF X je naprogramovaný pomocou umelej inteligencie s technológiou hĺbkového učenia.

Fotoaparát EOS R5 dokáže zaostriť už v priebehu 0,05 sekundy! Fotografovanie akčných športov či divokej prírody je tak zjednodušené na maximum. Stačí stlačiť spúšť a desiatky záberov sa ukladajú na CFexpress, alebo SDXC UHS-II kartu.

Zdroj | Canon

Canon EOS R5 totiž disponuje hneď dvomi slotmi na pamäťové karty, vrátane aktuálne najrýchlejšieho štandardu CFexpress s prenosovou rýchlosťou do 2 GB/s! To je dostatok aj na spomínané 8K Ultra HD video, ktoré v každe sekunde obsahuje 30 33,2 Mpx záberov! Neuveriteľné rozlíšenie s vysokým dátovým tokom tak potrebuje to najlepšie.

Využiť je však možné aj pripojenie cez microHDMI konektor, v prípade ktorého je potom možné na podporované zariadenie nahrávať až 12-bitové 8K DCI, alebo Ultra HD videá v RAWe. Dátový tok 2 600 Mbit/s ukazuje, aké obrovské množstvo informácií obsahuje každá jedna sekunda videa. Video je možné nahrávať v MP4, alebo H.265 s Canon Log 1, alebo HDR PQ v 4:2:2 vzorkovaní a 10-bitových farbách.

Fanúšikovia spomalených záberov môžu využiť aj 120 fps 10-bitové video v 4K Ultra HD rozlíšení. Všetko je pritom možné sledovať aj na veľkom 3,2″ LCD displeji s rozlíšením 2,1 Mpx, alebo cez 0,5″ OLED hľadáčik s rozlíšením až 5,76 Mpx s 0,76x zväčením a 120 Hz frekvenciou.

Čerešničkou je 5-osová stabilizácia snímača, ktorá v kombinácii so stabilizovanými objektívmi Canon dokáže eliminovať chvenie až do 8 EV. Model EOS R5 umožňuje okrem súborov vo formáte JPEG a CR3 RAW snímať aj vo formáte HEIF. Okrem toho podporuje aj 10-bitové farby pre širší dynamický rozsah a umožňuje snímať snímky v režime HDR PQ. Súbory vo formáte HEIF je možné spracovať aj priamo vo fotoaparáte tak, aby sa vytvorili súbory JPEG so širším dynamickým rozsahom, než aký majú bežné súbory JPEG.

Fotoaparát EOS R5 napája nová vylepšená batéria LP-E6NH, ktorá má o 20% vyššiu kapacitu ako staršie modely LP-E6N, takže na jedno nabitie môžete nasnímať v priemere až 490 záberov. Vylepšené je aj Wi-Fi pripojenie, ktoré využíva 2 pásma, 2,4 aj 5 GHz. Samozrejmosťou je aj Bluetooth či USB-C pripojenie.

Lahôdka v podobe Canon EOS R5 je už dostupná na slovenskom trhu.

Zdroj